| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kuş Gribi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Asya Kuş Gribi Belirtileri

Kuş Gribi Hastalık Kontrol ve Önleme veya CDC içinABD Merkezleri göre , avian influenza virüslerinin neden olduğu bir enfeksiyondur . Bu grip virüsleri kuşlar yaygındır . Yabani kuşlar genellikle onlardan hasta alamadım , amakuş gribi bulaşıcı ve evcil kuşlar gibi insanları etkileyebilir . Salgınlar diğer yerler arasında , Asya, Avrupa ve Afrika'da görülmüştür .

Kuş gribi , ya da kuş gribi yazın ,virüs ile doğrudan temas yoluyla insanlara sözleşmeli olabilirH5N1 virüsü neden olur . Bu genellikle insanları enfekte etmez , ancak bazı insan vakaları 1997'den beri teyit edilmiştir . Insan- insanvirüsünün yayılması zordur ,CDC diyor .
Belirtileri ve teşhisi
kuş gribi belirtileri

insan başka tür benzemektedir influenza -CDC göre ateş , boğaz ağrısı , ağrı ve bulantı . Diğer belirtiler göz ve solunum yolu enfeksiyonları içerebilir . Bazı durumlarda yaşamı tehdit edici olabilir . Teşhis kuş gribi gibi ortak belirtileri olan zordur , bu yüzden onu teşhis içintek doğru yolu laboratuvar kan testleri geçer .
Önleme

kuş gribi var aşılarABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanmış , ancak salgınlar sınırlı olmuştur, çünkü bu yaygın yapılmış değil . Bunun yerine , aşılar,gelecekte ihtiyaç duyulan durumlarda depolanmış ediliyor . Enfekte kuşlar ya da yaban hayatı ile temas kaçınarak enfekte almamak içinen güvenli yoldur. Canlı kuş veya kümes hayvanı işleme iyice yaparken ellerinizi yıkarken tavuk hazırlarken herhangi bir yemek pişirme , temizlik eşyaları ile birlikte , bir zorunluluktur . Domuz, kaplan, dağ gelinciği ve evcil kediler gibi diğer hayvanlar , enfekte olmuş , ancak hemen hemen tüm durumlarda , buvirüs ile doğrudan temas var . Hijyen standart uygulamaları kullanarak yanı sıra herhangi bir vücut sıvılarının veya salgıları doğrudan teması önlemek olarak tavsiye edilir . Insan- insanvirüsünün transferi oluştu , ancak sınırlı olmuştur .Sorunu teşhis ederken
Solution

herhangi bir salgını kontrol zor hale gelebilir kolay değil . Virüs tespit edilmiştir ve bir salgın yaygın Ancak, bir kez ,aşağıdaki önlemler bir toplumda gerekli olabilir : tanımlananvakaların karantina , kamu toplantılar sınırlayıcı ve hijyen önlemleri ekledi , okulların kapanış . Bazı anti -viral ilaçlar kuş gribi tedavisinde etkili olduğu düşünülen , ancak ,CDC göre , onların etkinliğini kanıtlamak için yeterince kapsamlı çalışmalar olmamıştır .
Hususlar

kuş gribişiddetini ve önleme anlamak önemlidir. Bu yüzden mücadele için anahtar potansiyel ve semptomlarınnüfusu eğitme , grip virüsleri adapte olduğunu bilmek ve gelişmeye de önem taşımaktadır.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com