| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | genetik Hastalıklar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Sitometrisi İlkeleri

Flow sitometri ışık dalgalarınınçalışma ile hücre biyolojisi birleştirir . Bir ışık demeti bir parçacık sektirecek olduğunda ,ışık iki yönde dağıtır. Dağınık ışıkaçıları ölçülür veölçümler çapı 40um için 0.5um arasında nesnelerin bir görüntü yaratmaktadır . Ölçümleri akış sitometri ebatları , boyutu , hücre reseptörleri ve bu DNA ve RNA sentezi gibi çoğaltma ve hatta biyolojik aktiviteleri , de dahil olmak üzere biyolojik hücrelerin birkaç özelliğini ölçmek için kullanılır. Teknikleri hücrelerin biyopsi alarak ve onları ileterek başlamak sitometri Süreç

Akış tek -tek bir Sitometre bir ışık ışınıyla . Hücreler , kirişin geçerken, refrakter açıların ışık saçmakta ve ölçümleri alınır. Bu floresan boyaların ışık emisyonu yoluyla bir hücrenin bileşenleri değerlendirmek için kullanılan bir floresan mikroskobu ile bağlantılı olarak gerçekleştirilir.
Akış odasıarasında

amaç akış odası hücreler, tek bir dosya çizgi ışıkışınına teslim edilmesini sağlamak için bir huni olarak hareket etmektir. Huni , bir kılıf sıvı ile doldurulur ve bu süspansiyon hücreleri ile huniden itilir. Huni genişliği , tipik olarak 10 mikrometre , ve sıvı ışığı dağıtmak için kullanılan bir toplama lensi içine itilir .
Işık Kaynağı

rağmen laboratuarları çoğunluğu lazer kullanmak , diğer ışık kaynakları bir ark lambası veya LED içerir . Bir ark lambası zayıf floresan tespit yeteneğine sahip değildir , ancak bu tür DNA analizi gibi güçlü bir floresan yayıcılar, kullanan teknoloji ile kullanılabilir. Öncelikle ,ışık kaynağı 488 nanometre mavi ışık yayan bir argon lazer.
İmmünoloji

Flow sitometri immünoloji ve enfeksiyon koşulları bir dizi ölçmek için kullanılır . Kalıtsal ve edinsel formları hem de HIV teşhis kullanılır Flow sitometri . Ayrıca, lenfoma ve karsinom durumlarında beyaz kan hücre çoğalması seviyelerini ölçmek için kullanılır. Ayrıca , immünoloji kemik iliği nakli hastalarınınsonuçlarını ölçmek için akım sitometri kullanır.
DNA Analizleri

çekirdeğindeki DNAmiktarını ölçmek için kullanılan akım sitometri hücre . DNA ölçülmesiyle, hücre döngüsününbelirli bir faz tespit edilebilir. Ayrıca genetik hastalıkları tespit etmek kromozomların anormal sayıda algılayabilir Flow sitometri . Akım sitometri ile DNA analizi de Barrett özofagus tespit etmek için kullanılır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]