| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Drift Sprey Kontrol için İpuçları

Drift sprey onlar ile temas amaçlanmayan alanlarda kullanılan ediliyoralanından herbisit veya pestisithareketidir . Drift sprey maddi hasara neden olabilir ve sağlık sürüklenme sprey kontrolü uygulamaları ve çeşitli yöntemlerle bu tür bu çaba yardımcı olmak için kullanılan kullanarak önemli bir parçası olan etkileyebilecek tehlikeli artıkları insanları , yaban hayatı veçevre açığa çıkarabilir .

Büyük sprey damlacıklarının daha sis gibi hareket küçük hafif damlacıklar daharüzgar seyahat etmek daha az olasıdır Partikül Boyutları Sprey . Koyulaştırıcılar olarak hareket ederler ve bu çaba yardımcı olmak için damlacık boyutunu artırmak yardımcı ilaç ve herbisitler için katkı maddeleri vardır. Zemin spreyler havadan- tipi spreyler daha koyulaştıncılann kullanımı ile daha etkili olarakuygulama , bir etkisi var. Püskürtme hızı azaltmak ve püskürtme memesi ayarlanması da artmaktadır damlacık boyutunda faktörler olabilir. Büyük damlacıklar da yeşillik belirli türleri için daha uygun ve bu daürün için etkinliğini artırabilir .
Ekipmanları

bir püskürtücü üzerinde uçlarını değiştirmesprey etkileyebilir ve sürüklenme kontrol yardımcı olur. Bir sis tipi aplikatör olarak hareket memelerihavada yüzer sprey üretmek için daha olasıdır ve kayabilir . Bir alt basınç memesi kullanarak ve aynı zamanda zemin yerine bir hava veya hava-üfleyici sprey cihazı çalıştırılır bir sürüklenme azaltır. Püskürtücü veya patlamasınınkolunu düşürülmesi , ayrıca istenenbölgeye daha yakındansprey yönlendirerek ziyadehedef konuma yüzmesiyle yardımcı .
Hava Koşulları

uygulamasında bir etken kayması ürünleri kullanmak içinzaman seçme ve sürüklenme azaltır. Rüzgâr, sıcaklık ve bağıl nem sürüklenme ya da daha hızlı bir şekilde buharlaşır onları neden damlacıklarının büyüklüğü üzerinde etkisi vardır. Yüksek rüzgarlar, daha büyük damlacıkların daha fazla ağır kayması ve yüksek bir hava sıcaklığı ile düşük nem damlacık boyutunu azaltma ve daha uzak hedef yerden gerçekleştirilebilir neden buharlaşmasına neden olur. Hava faktörler sprey sürüklenme kontrol etmek için uygulamalarınzamanlaması dikkate alınması gerekir .
Operatör Bakım

koşulları dikkatle izlenmesi , ekipman doğru kullanımı ve özen Bu sürüklenme sprey azaltılması söz konusu olduğunda güvenlik dikkatli olmasıoperatörün işi vardır . Kendi kişisel sağlığı ve güvenliği için değil, sadece bir endişe , yaptığı işinsonucu çok etkileyebilir . Kullanım sırasında uygulaması , düzenli ekipman bakım ve doğru çalışmasını ertelemek , ve ilerleme tümoperatör sürüklenme sprey kontrol kolu gereken faktörler iseişi izleme konusunda kararlar .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]