| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Diş Sağlığı | toothaches |

Sağlığı ve Hastalıkları

Sizin Diş Hekimi Atama kadar bir diş ağrısı Kolaylığı Nasıl

Diş ağrısı veya bir diş çevresinde tüm acıyı tanımlamak için kullanılan genel bir terimdir . Bir diş ağrısı yaygın nedenleri diş çürümesi ve oyukları , sinüzit , kulak ağrısı , kulak veya çene yaralanma ve ciddi vakalarda , apse diş bulunur . Çürümeninyayılmasını önlemek için mümkün olabilir, çünkü bir diş ağrısı her zaman diş hekimi tarafından kontrol edilmelidir ederken , hemen bir randevu almak mümkün olmayabilir . Sizin diş ağrısı acil randevu için yeterince şiddetli değilse , size diş hekimine kadarağrıyı hafifletmek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır . Topikal Benzokain Tedavi

Uygula over - the-counter diş ağrısı ağrı yatıştırmaya yardımcıdiş ve tahriş sakız doğrudan ana madde olarak Benzocaine içeren topikal antiseptik . Üretici tarafından yönetilen her zaman olduğu gibi topikal diş ağrısı ilaçları kullanın . Mayo Clinic , çünkü nadir iki yaşın altındakidiş ve çocukların diş etleri üzerine topikal over - the-counter ağrı kesiciler uygulanarak karşı uyardı , ancakkandaki oksijenmiktarını azaltır metemoglobinemia denilen ciddi durumlardır . Bu durum yetişkin etkileyebilir , ama çok daha az yaygındır. İki yaşından küçük çocuklarda üzerine Benzocaine içeren bir topikal diş ağrısı çare kullanmadan önce doktorunuzla konuşun . Topikal benzokainin tedaviler çoğu ilaç ve bakkallarda satın alınabilir .
Karanfil Yağı

Genellikle bir diş ağrısı için doğal ev çare olarak kullanılır , karanfil yağı aslında ağrıyı azaltabilir
Mayo Clinic göre bir ağrıyan dişinden . Karanfil yağı da denilen eugenol , kendi üzerinde birçok ilaç depoları ve doğal sağlık gıda mağazalarında satın alınan , veya acıyı hafifletmek için tasarlanmış benzokarin gibi diğer katkı maddeleri ile bir formül olabilir . Diğer topikal ağrı kesiciler ile birlikte karanfil yağı kullanmaktan kaçının. Tahriş meydana gelebilir .
İbuprofen veya Aspirin

Over- the-counter aspirin ve ibuprofen gibi ağrı kesici ilaçlar ufak bir diş ağrısı nedeniyle geçici ağrı hafifletmeye yardımcı olabilir atın . Üretici tarafından sadece yönetti over -the-counter ağrı kesici alın veürün kullanarak over- the-counter ağrı kesiciler mide ve karaciğer veya böbrekastar zarar verebilir gibi , önerilenden daha fazla kaçının. OnlarMayo Clinic görebölgede dokuya zarar verebileceğinden , doğrudan dişeti veya dişlerde aşırı- reçetesiz satılan ağrı kesiciler koymayın .
Pratik İyi Hijyen

İyi hijyen , sağlıklı dişler korumak için gerekli olduğu ve bir diş ağrısı varsa bu önemlidir. Gıda parçacıkları kolayca kötü ağrı yapabilir dişlerin arasında sıkışıp kalabilir ve bir boşluğu ya da abse varsa diş bakteriyel bir enfeksiyon neden olabilir arasında , gıda parçacıkları bıraktı . Eğer yeme yapıyor veya su dışında bir şey içiyorsun sonra ılık düzenli su ve fırça ve diş ipi ile ağzınızı çalkalayın . Eğer fırça ve hemen diş ipi yapamıyorsanız bir antiseptik gargara kullanın .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com