| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Obezite Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Obezite Cerrahisi Sorunu Nasıl

sık sık kilo kaybı cerrahi olarak adlandırılan Obezite cerrahisi , büyük bir operasyon . Bazı durumlarda tekrar normal hissetmek bir noktaya tamamen ondan kurtarmak için ay sürebilir . Kendinize özen ve erken olası komplikasyonlarını tanıma , hekimin talimatları izleyerek kolaylıkla obezite cerrahisi kurtarmak yardımcı olacaktır . Obezite cerrahisi kurtarmak için nasıl öğrenmek için okuyun. Talimatlar 1 Laparoskopik gastrik bypass ameliyatı sizin iyileşme adamak işten en az üç hafta alın


. Eğer açık obezite cerrahisi varsa, en az bir ay boyunca işe dönmek mümkün olmayacaktır . Tekrar çalışmaya başlayabilirsiniz zaman doktorunuz sizetüm açık verecektir .
2

açık bypass cerrahisi sonrası laparoskopik bypass ameliyatı ve 4-5 gün sonra 2-3 günhastanede kalmak için bekleyin .
3

kurtarmabaşında sadece püresi veya sıvı gıdalar yiyin . Bu besinler
4.

Takvimi . Yeni mide kese işlemek için daha kolay olacak ve doktorunuz ile randevuları takip gidecek . İlk bir ameliyattan sonra bir hafta olacak , ve sizin, zımba çıkmak herhangi bir sorunları tartışmak ve katı gıdalara sıvı geçiş başlayacaktır . Gerektiğinde doktor ek randevularınızı olacaktır . Onlara döndüğünüzde
5

iyice katı gıdalar çiğneyin. Sizin küçük mide kese gıda büyük parça işleyemez ve doğru çiğnemek yoksa mide rahatsızlık hissedeceksiniz.
6.

besin almak yardımcı olan yeni bir beslenme planı oluşturmak için bir diyetisyen danışın Eğer güvenle yiyebilir yiyeceksınırlı miktarda içinde gerek . De kurtarmak için, size ve yemelisiniz ne senin fikrine değiştirmeniz gerekir . Eğer tek başına gıda ihtiyacınız olan her şeyi almak mümkün olmayacaktır çünkü gıda planı vitamin ve takviyeleri içermelidir .
7.

gibi deride renk değişikliği ya da kedi gibi enfeksiyon belirtileri ve temiz yaralar için kesi sitelerini takip doktorlar talimat göre .
8.

Egzersiz günlük en azından biraz . 15 dakika boyunca yürüyüş dışında aktif kalmak ve yeni sağlıklı yaşam başlatmak tekme için harika bir yoldur . Yürüyüş ayrıca hareketsiz olmaktan oluşabilir ameliyat sonrası kan pıhtıları önlemek yardımcı olacaktır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com