|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Obezite Cerrahisi
Sağlığı ve Hastalıkları

Ortak Hastalıkları Bu Follow Obezite Cerrahisi kaçının Nasıl

obezite cerrahisisindirim sistemininanatomisini değiştirir gibi , vücudunuzun gıda ve hastalık farklı tepki vermesine neden olabilir . Ameliyattan sonra kendinize dikkat ve doktorlar aşağıdaki önerileri sağlıklı kalmanıza yardımcı olacaktır . Obezite cerrahisi takipyaygın hastalıkları önlemek için öğrenmek için okuyun. Vitaminler ve ek
Daha Talimatları 1
göster

Sen Asit - bloker
ihtiyacınız olacak şeyleri özellikle ameliyattan hemen sonra, aktif kalın

. Eğer günlük hareket ve pulmoner emboli , bir potansiyel olarak ölümcül komplikasyonlara yol açabilecek bacaklarda leke pıhtısı ( derin ven trombozu ) önlemek için uzun bir süre için hareketsiz pozisyonda kalan önlemek için önemlidir .
2

doktorunuz veya diyetisyen tarafından önerilen başka takviyeleri ek olarak her gün bir multivitamin alın . Hastalar daha az yemek yemek ve dolayısıyla yeme az vitamin olsun çünkü vitamin eksikliği gastrik bypass sonrası yaygın bir sorundur . Bu yetersiz beslenme önlemek için obezite cerrahisi sonrası vitamin ve mineral değiştirilmesi için tüm tavsiyeler takip etmek önemlidir . Yavaş yavaş yiyerek de hızlı gastrik boşalma olarak bilinen
3

önleyin damping sendromu , . Obezite cerrahisi sonrasıen sık görülen hastalıklardan biridir , damping sendromu belirtileri mide bulantısı , ishal , kusma , baygınlık hissi , terleme ve karın ağrısı vardır . Tamamen damping sendromu tüm semptomlarını engel olamaz yavaş yerken , buolaylarınsıklığını ve şiddetini azaltmaya yardımcı olabilir .
4

bir kalsiyum takviyesi alarak osteoporoz önleyin . Sen yeme ve içme yalnız tarafından her gün yeterli miktarda kalsiyum almak mümkün olmayacaktır . Bu kadınlar için özellikle önemlidir .
5

kansızlığı önlemek için demir takviyesi alın . Anemi belirtileri yorgunluk , baygınlık , halsizlik , baş ağrısı ve soğuk ekstremitelerde içerir . Vücudunuzun özlüyordemir değiştirilmesi neredeyse anemiriskini ortadan kaldırır.
6

yemek , yoksa kalıcı kusma olabilir . Doktorunuz ne kadar zaman yemeyi edilmeli ve tam olarak söyleyecektir . Eğer karın basınç veya ağrı ile gösterilen dolgunlukhissi hissettiğinizde yemeyi durdurun .
7.

ülseri önlemek için bir asit - bloker atın. Yaraları obezite cerrahisi takipyaygın hastalıklardan biri olan, ancakoperasyondan sonrailk birkaç ay için bir asit - bloker alarak bunları önleyebilirsiniz .
8.

danışmanlık isteyin. Aşırı yemek yeme katkıda Psikolojik hastalıklar obezite cerrahisi ile tedavi edilemez olacaktır . Ilk etapta yemek için yol açansorunlar için tedavi alma onlar cerrahi sonrası hayata seni takip etmiyorum emin olun yardımcı olacaktır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]