| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Obezite Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Gastrik Bypass Alternatifler

Eğer obez iseniz , zaten bir diyet ve egzersiz planı ile kilo çalıştık olabilir . Bazı insanlar için , bu yöntemler zor veya yeterince hızlı çalışmıyor. Kilo kaybı , ya da obezite cerrahisi düşünebilirsiniz karar verebilir . Sizin için pek çok farklı seçenek vardır . Bir seçeneği belirlemeden önce , yeme yetenekleri ve beslenme ihtiyaçları ameliyat sonrasında nasıl değişeceğini anlamak emin olun . Ayrıcaolası riskler ve cerrahi kaynaklanan komplikasyonlar hakkında doktorunuza sormalısınız . Gastrik Sleeve Cerrahi

Gastrik sleeve ameliyatı diğer ameliyatları yapmış çok obez veya hasta olan kişiler için idealdir . Bu bir atlama başlangıç ​​prosedür olarak kullanılır . Bu ameliyat ile kilo kaybettikten sonra , hastalar gastrik bypass ameliyatı için gidebilir. Bir kol benzer şekilde , bu prosedürde ,cerrahmidenin yarısı üzerine kaldırır çünkü Gastrik sleeve ameliyatı adını aldı . Tekrar katı gıdalar yiyebilir önce bu ameliyatı takiben , doktorunuz büyük olasılıkla 2 hafta boyunca püre gıdalar ardından 2 hafta boyunca sıvı diyet yerleştirecektir.
Mide Bandı

Gastrik bantlama yiyebilir ne kadar gıda üzerinde bir kısıtlama yerleştirir . Buüst mide etrafına yerleştirilen bir silikon band kullanır. Bu, daha az gıda ile tam hissetmeye neden olur . Istenilen şekildebant ayarlanabilir. Grup ayrıca kaldırılabilir . Gastrik sleeve ameliyatı olduğu gibi , diyet ameliyat sonrasında bazı değişiklikler geçirecek . Ameliyattan hemen sonra , sen püre gıdalar tarafından izlenen bir sıvı - sadece diyet olacak .
Biliopankreatik Derivasyon

biliopancreatic saptırma gibi , bir mide poşu oluşturur gastrik bypass ; Bununla birlikte , aynı zamanda sindirim süreci değiştirir. Sindirim suları ve safraince bağırsağınorta veya sonunda gıda üzerinde çalışmaya başlayacak , böyleceince bağırsak değişmiş . Bu kilo yardımcı olabilir besin ve kaloriemilimini azaltır . Ne yazık ki , o da kötü beslenme yol açabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]