| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Kalça Protezi Ameliyatı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kalça displazisi ile bir Hastada Kalça Protezi Komplikasyonları

erişkinlerde kalça displazisi içinen yaygın tedavi tamamlandıktan kalça protezi olduğunu. Bütün kalça eklem çıkarılır ve bir protez top ve soket ile yerini ayrıca total kalça protezi olarak adlandırılan bu işlem , çağırır. Mayo Clinic göre , bu çok düşük riskli bir işlemdir , ancak herhangi bir cerrahi gibi riskler vardır . Diğerleri daha spesifik olarakkalça protezi kendisi ile ilgili ise bazı riskler , tüm ameliyatlar için ortaktır. Kalp Krizi ve İnme

Binbaşı tıbbi komplikasyonlar genellikle anestezi gerektiren herhangi bir tıbbi prosedür ile ilişkili olanlardır . Bu kalp krizi veya inme ve ölüm vardır . Ortopedik CerrahlarAmerikan Akademisi'ne göre , bu komplikasyonlar kalça protezi uygulanan çok az cerrahi hastalarda ortaya çıkmaktadır. Ancak bu komplikasyonlar için riskler büyük ölçüde olan sağlık zaten kronik hastalık tarafından tehlikeye olanlarda artmıştır . Ameliyat sonrasıgünlerde
Kan pıhtısı

Azalmış aktivite içinde damarlar uğramış olabilir hasar ile kombinasyonu , büyük ölçüdebacaklarda kan pıhtılaşması için duyarlılık artırabilir . Çoğu doktor bu yan etkiyi ortadan kaldırmak için kurtarma döneminde bir kan inceltici reçete ve bazı doktorlar da sıkıştırma giysiler reçete olabilir . Sen en kısa sürede , yüzme gibi fiziksel aktivite - etkimizi azaltmak için dönen gelişmekte kan pıhtısı kendi riskleri azaltabilirsiniz.
Enfeksiyon

Enfeksiyon kesinin yerindeyüzey düzeyinde hem de , ya da derin ,yeni kalça içinde oluşabilir . Bu enfeksiyonlar , derhal keşfetti eğer , çok az risk oluşturmaktadır ve etkili bir antibiyotik ile tedavi edilebilir . Önemli bir enfeksiyon tedavi edilmezse gitmek için izin verilirse ,protez eklem çıkarılması gerekebilir .
Kırılma

protez parçaları takarkeniskelet yapısı koymakbaskı yapabilirsiniz bazen aksi takdirde sağlıklı kemiklerinde kırık neden olur. Küçük kırıklariyileşme döneminde kendi iyileşir ve hiçbir tedavi gerektirmez , ancak daha büyük kırıkları düzeltmek için aşılama gibi kablo veya kemik gibi müdahale gerekebilir olacaktır . Bunlar genelliklecerrahi işlem sırasında tedavi edilir ve ilave tıbbi prosedürleri geçmesi hastaları gerekmez .
Değiştir Bacak uzunluğu

rağmen cerrahlar ellerinden geleni önlemek için ne bir bacak uzunluğu değişiklik fark , yeni bir kalça eklemiekleme bazenameliyatla değişmiş bacakuzunluğunu değiştirebilirsiniz . Bazı durumlarda , bu yeni ortak çevresindeki kasları etkileyen fiziksel tedavi ile düzeltilebilir. Diğer hastalar ameliyattan sonra bir ayakkabı asansör kullanarak bu değişikliği işlemek içinen iyi yol olduğunu bulmak .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]