| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Açık Kalp Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Dr

Heterotopik Kalp Nakli Bakış Oilk insan -insana kalp nakli yapıldığında Christiaan Barnard 1967 yılında tarihe geçti . Donörünsağlıklı kalp ilehastanınhasarlı kalp değiştirilmesi dahilprosedür , bir ameliyat ortotopik kalp nakli denir . Kalp nakli ameliyatı gelişmeye devam etti ve 1974 yılında , Dr Barnardilk heterotopik kalp nakli gerçekleştirildi . Tanımı

heterotopik kalp nakli, ya da " piggy - back " transplantasyon , onun orijinal bir korurken bir hasta donör kalp aldığı bir işlemdir . Yeni kalphasta bir yardımcı .
Amaç

heterotopik nakli iyi bir anti - ret ilaçlarınkeşfinden önce hastaya hizmet . Hastanın vücutyeni kalp reddedildi doktorlar yerine bulana kadar ,eski bir yedek olarak kalmıştır . Anti- ret ilaçlarınkeşfi ve kullanımıprosedürünün en büyük avantajınınönemini azalmıştır. Kadavradan nakli daha olumlu sonuçlar üretti beri , bu seçimtekniği oldu .
İnsidans

Şu anda , birkaç hastane heterotopik kalp nakli yapıyoruz. Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından sunulan bir makaleye göre , 1.000 'den fazla kardiyak cerrahi merkezleri , dünya çapında kalp nakli gerçekleştirmek , henüz sadece 50 heterotopik kalp prosedürleri yerine deneyime sahip .
Güncel

rağmen. Bazen yalnızca verici kalpalıcı gerektirdiği önemli ölçüde daha küçüktür. Bu gibi durumlarda, donör kalbi , bir yardımcı pompa olarak hizmet vermektedir. Geri dönüşümsüz pulmoner hipertansiyon hastaları , kan basıncıakciğer vekalbin sağ tarafındaarterlerde yüksek olduğu bir durum da yararlanabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]