|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Alıntılar sokması | sivrisinek Alıntılar
Sağlığı ve Hastalıkları

Sivrisinekler ve Afrika Sıtma

Sıtma 50.000 yıldır insanlar bulaşmış , ve - bir zamanlar " Roma ateşi " olarak bilinen - olabilirRoma İmparatorluğu'nungerilemesine katkıda bulunmuştur . Terim sıtma anlamOrtaçağ İtalyan söyleyerek "mala arya " gelen " kötü hava ". Sivrisinek

Sivrisinek İspanyolca küçük sinek anlamına gelir . Böcekler vinç kendi görünüm uçar benzerler. Bunlarcildi delici için uyarlanmış olan bir mouthpart var . Erkek nektarı yaşamasına rağmen ,dişi sivrisinek yumurtalarını üretebilmek için bir kan yemek gerekiyor. Dişi sivrisinek bir enfekte ısırdığında
Sıtma

Sıtma yayılır kişi . Sivrisinek sıtma parazitleri içeren kan , ayıklar. Sivrisinek başka bir insanı ısırdığında ,parazitlerSivrisineğin tükürük yoluylakurban enjekte edilir .

Yaklaşık 2 milyon kişi sıtmadan ölmektedir Afrika
Sıtma her yıl ve bu ölümlerin yüzde 90'ı Sahra-altı Afrika'da çocuklar düşünülmektedir . Sıtma yaygın yoksullukla ilişkili olduğunu ve ekonomik kalkınma zorlaştırabilir .
Sineklik

Afrika'da her 20 kişiden sadece bir yatak cibinlik olduğu tahmin edilmektedir . Bir insektisit ile tedavi edildiklerinde bu cibinlikler ölçüde sıtmailetimini azaltmak ve iki kat etkilidir .
Sıtma Farkındalık Günü

Sıtma Farkındalık Günü George W tarafından kuruldu . 2007'de Bush Afrika'da sıtma ortadan kaldırmak için Amerikalılar çağırdı . Riayet Afrika boyunca yatak ağları milyonlarca dağıttıkar amacı gütmeyen grup No More Sıtma ile birlikte 27 Nisan'da her yıl yapılmaktadır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]