| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Alıntılar sokması | sivrisinek Alıntılar |

Sağlığı ve Hastalıkları

Batı Nil Virüsü belirtileri tanımlama nasıl

Bu genellikle bir sivrisinek ısırığı Batı Nil virüsü ile enfekte edildikten sonra göstermek için herhangi bir belirti veya belirtiler için iki ila 15 gün sürer . Batı Nil virüsü ile enfekte olan insanların çoğu herhangi bir belirti göstermez . Ancak, insanların yüzde 20 sizin için bakabilirsiniz birkaç belirtiler var Batı Nil ateşi adı verilen bir enfeksiyon gelişebilir yapmak . Belirtilerin çoğu tam bir iyileşme önce 3-6 gün sürecek . Ancak, insanların yüzde 1 uzun süreli etkiler olabilir ciddi nörolojik enfeksiyonlar olacaktır . Eğer Batı Nil Virüsü düşünüyorsanız doktorunuza başvurmalısınız . Talimatlar 1 normalden yüksek olup olmadığını görmek için test sıcaklığı


. Belirtiler gösteriyor insanlarınyüzde 20 bir ateş olacak . Ayrıca baş ağrısı , sırt ağrısı veya kas ağrıları olabilir .
2

bir deri döküntüsü için vücudunuzungövde bak. Şişmiş lenf bezleri de Batı Nil ateşi bir göstergesi olabilir .
3

ishal , bulantı , iştah eksikliği , ya da kusma olan Batı Nil ateşi başka bir işareti olabilir bilin. Bu süre içinde yeterli sıvı içmek önemlidir böylece susuz olmazlar .
4

de Batı Nil menenjiti olarak adlandırılan , Batı Nil virüsüdaha ciddi türü geliştirdi olduğunu gösterebilir işaretleri kontrol edin , Batı Nil ensefaliti veya Batı Nil poliomyelitis . Yukarıda sıralananbelirtiler bu durumda , böyle bir yüksek ateş ve şiddetli headahce sahip olarak daha ağır olacak .
5

Uyarı Eğer kasılmalar , kafa karışıklığı veya şaşkınlık , bir boynu , ani zayıflık var başlarsanız veya kısmi felç ya da bir komaya girer . Batı Nil virüsüen ciddi türü var olanlar da Parkinson Hastalığı ile ilişkili olanlara benzer belirtiler gelişebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]