|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Alıntılar sokması | sivrisinek Alıntılar
Sağlığı ve Hastalıkları

Sivrisinek Alıntılar kovmak için el Nedir

? Sivrisinek ısırıkları bir tahriş olabilir değil, aynı zamanda önemli bir sağlık riski oluşturabilir . Dünyanın bazı bölgelerinde , sivrisinek , bir potansiyel olarak ölümcül bir virüs sıtma yayılabilir . Sıtma çok daha az ABD'de ancak sivrisinek kişiden kişiye , ensefalit gibi diğer virüsler , bir dizi yayılabilir. Sivrisinek Fileli

Genellikle Afrika gibi sıcak bölgelerde kullanılan veya sivrisinekler büyük nüfusa sahip yerlerde kamp yaparken , örgü sokması için etkili bir itici olduğunu. Bu uzakböcekleri sürücü değil , ama ısırmayakişiye ulaşıyor onları tutmak yok . Sivrisinek örgü genellikle sivrisinek -free alanı oluşturmak için kullanılan polyester yapılmış ince gözenekli bir malzemedir . Bu bir yatak odası ya da çadırtavana asılı veaşağı kata bol dökümlü . Sivrisinekler içinden lokma gibiörgücilde temas etmemelidir .
Doğal Ev Yapımı kovucular

Sivrisinek kovucular konsantre doğal uçucu yağlar kullanarak evde yapılabilir . Citronella , lavanta , Penny Royal ve sardunya gül ekstreleri güçlü böcek kovucular . Sadece dışında gitmeden önce bir koku - nötr sıvı sabun ve yıkamaözler birini Karıştırma bazı koruma sunar . Bir kovucu ayrıca yağlar, bitkisel yağ ve aloe vera jeli ile yapılabilir. Bu arada karışık ve sivrisinekler caydırmak içinderi veya giysi üzerine sildi edilir .
Ticari Böceklerden

yaz vurur ,raflar dolu olduğunda geniş bir spreylerin dizi , mendil, losyonlar ve ısırma böcekler caydırmak için tasarlanmış tüm köpükler . Diğer iyi bilinen DEET kimyasal N, N -Dietil- meta- toluamid , kullanımı iken, doğal yağlı özler dayanmaktadır. Bu ürünler genellikle açıkta kalan cilde uygulanır ve koruma zaman etkinliği ve uzunluk olarak farklılık göstermektedir. Akşamgüvertede bir itici etkili olan zamanınuzunluğuCPT , veya tam koruma zamanı olarak bilinir .
Böcek Tuzakları

zaman geçirmek harap olabilir böcekler ısırarak , bu yüzden bazı tuzaklarsorunu öldürmek için kullanılabilir . Kumandası tuzakları insanlardan uzakböcekleri çekmek veampul etrafında üretilen bir elektrik alanı kullanarak onları öldürmek için UV ışığı kullanın . Florida Üniversitesi tarafından Testlerzapperssürecinde normaldenbahçeye fazla böcekleri çekmek ettiğini göstermiştir . Karbondioksit tuzakları da çekiyor ve açık durumlarda böcekleri öldürme etkilidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]