| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Alıntılar sokması | kene Alıntılar |

Sağlığı ve Hastalıkları

İnsanlar üzerinde Keneler kovmak için nasıl

Keneler,ormanda gibi serin ve nemli bölgelerde yaşayan küçük kan emici eklembacaklıdır . Onlar Geyikler, kuşlar , köpekler ve hatta insankanı ile beslenirler. Bu küçük parazitler uzun otların ve çalıların kendilerini konumlandırmak ve sık sık yollar boyunca , onlar kolayca yırtıcıcilde kapmak nerede . Insan ya da hayvan derisine yerdesiniz sonra, onlarcildin yüzeyinde küçük bir delik ve kan emmek için onların dikenli snouts takın . Bu snouts onlar beslenmesini bitinceye kadar onları ,cilde bağlı tutmak . Keneler deri lezyonları , genel yorgunluk , ateş, titreme varlığı ile karakterize Lyme hastalığı olarak da bilinen insan üzerindeki bir hastalığa neden olduğu bilinmektedir . Gidiyorormanda veya diğer çalı alanlarda yürüyüş yaparken hazırlanmaktadır tarafından kene ve Lyme hastalığına karşı kendinizi koruyun . Düzgünaşağıdaki ipuçlarını uygulayarak keneler püskürtmek için biliyorum. Sen Koruyucu ve açık renkli giysiler
ihtiyacınız olacak şeyler - uzun pantolon , uzun kollu gömlek ve çorap Natural kovucular - . Okaliptüs yağı , defne yaprağı , ve Neem yağı . Nefreti geyik
Bitkiler - . eğrelti otları , kaplan lilyum ve sabah yücelikleri
Yumuşatıcı levhalar
Daha Talimatları 1 Deet böcek kovucu bol miktarda koyun


göster
cildinizin ve giysiler , ayakkabı /bot , çantası , uyku tulumu ve çadır dış tarafında bazı Permetrin ( Duranon ) kovucu sprey . Bu böcek kovucular , sadece yapmak kenelere karşı sizi korur , ancakorman , parklar veya ağaçların çok olduğu herhangi bir keşfe zaman sivrisinekler , akarlar ve pireleri gelen .
2

koruyucu giysiler giyin çalılar ve uzun boylu otlar . Uzun pantolon giyin ve uzun çorap bunları ekleyerek onların ağızlarını güvenli , sizin için top gibi, bir uzun kollu gömlek yapmak ve daha bir kemer ile güvenli , pantolonunda sokmak . Keneler onlara kolayca asmak mümkün değildir böylece sıkı dokunmuş giysiler giymek tavsiye edilir . Ve mümkün olduğu kadar , onlar size sarılmak zaman daha kolay keneler noktaya yapmak için açık renkli giysiler giymek .
3

etkili doğal kovucular kullanmayı deneyin . Elinize güneş bir bol miktarda sıkın ve cildinize uygulamadan önce okaliptüs yağı , 10 damla karıştırın . Keneler onlara karşı güçlü bir itici yapar okaliptüs yağı , kokusundan nefret ederim . Etkili bir başka doğal kene kovucuNeem yağdır . Yürüyüş ya da bahçe gitmeden önce cildinize bazı uygulayın . Neem yağ sıkıştırılmış meyve ve neem tohumu (Hindistan bulunan bir yaprak dökmeyen ağaç) bir karışımdan yapılmış bir bitkisel yağ , ve kene ve diğer zararlılara karşı kullanılan bir çok güçlü bir böcek ilacı olduğu bilinmektedir .
4

çalılar ve otlar yürüyüş veya kestikten sonra bir genel vücut sağlık kontrolü yapın . Yardımı ile bir tane ya da bir arkadaş , vücudun her yerinde kenelerinvarlığını kontrol sevilen - Senin ayak bilekleri , dizler , kasık , bel , göğüs kıvrımlar , koltuk altı, boyun ve kulakları . Keneler karanlık ve nemli bölgelerde yerleşmek , bu yüzden cilt kıvrımları ile alanlara daha fazla önem vermek için seviyorum . Birini gördüğünüzde , panik yapmayın . Sadece bir cımbız almak ve cildinizi nazikçe çekin . Her parçası enfeksiyonu önlemek için çıkarmış olduğundan emin olun . Yakarak iyi için bu yakalanan kene kurtulun .
5

ev kene ücretsiz yapın . Evden uzakta keneler püskürtmek için , kalın çalılar ve küçük ağaçlar , yaprakları ve uzun boylu otların yığınları kaldırın. Kenelerin çevrede kısa otları kalmak için çok sıcak bulmak gibi sürekli , çim biçmek . Lütfen teraslar, deste ve uzak kalın çalıların veya ağaçların oyun tutun. Geyikler onları ve taşıdıklarıkeneler püskürtmek (eğrelti otları , kaplan lilyum ve sabah zaferlerine gibi ) nefret Bitkiler bazı çiçekler .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]