|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | genç Sağlık
Sağlığı ve Hastalıkları

Kızlar Hormon dengesizlikler Hakkında

kızlarda Hormon dengesizlikleri nedenlerle bir dizi için oluşabilir . Onlar kızınız şimdi onun dönemi başlıyor ve onun hormonlar hala oldukça çılgınca dalgalanan gerçeği gibi basit bir şey neden olabilir . Ancak, bu türtiroid hormon üreten bezlerin sorunlar da kızlarda hormon dengesizlikleri içinneden olabilir . Hormon dengesizlikleri sorunları bir dizi neden olabilir . Kızınız bu ya da diğer sorunlardan herhangi varsa , muhtemelen sağlık meslek danışmak isteyeceksiniz . Hiçbir Dönemleri

hepsini hiçbir dönemleri var neden olabilir kızlarda Hormon dengesizlikleri . Bunun içintıbbi terim amenore olduğunu. Bu sadece , özellikleilk yıl boyunca , dönemleri atlamak için onu adet döngüsü başlayan bir kız için normaldir; Ancak kızınızzaman tüm başladı değilse , o 16 veya o düzenli ve onlar sadece durdu , eğer bir hormon dengesizliği olabilir .

kızınız amenore varsa, kontrol etmek gerekir onun sağlık uzmanınıza . Onu dönemlerinolmaması hamilelik veya hormon dengesizlikleri bu durumdan sorumlu ise neden olup olmadığını o belirleyecektir .
Ağır Dönemler

ağır dönemi olarak tanımlanır
fazla bir veya iki gün boyunca devam eder ve koruma peş peşe birkaç saat boyunca en az bir kez bir saat değiştirilmesi için gerekli olduğunu çok ağır kan büyük miktarda . Bu bir hormon dengesizliği neden olduğunda yedi günden fazla uzun da ağır dönemler içintıbbi terimdir menorajiyi , sahip olduğu söylenen olan dönemleri vardır Kızlar .

,sorunun genelliklemiktarları ile yatıyor vücutta östrojen ve progesteron. Olması gereken yerde bu hormonlarınseviyeleri olmadığından,rahim astar ağır bir dönemi neden inşa etmeye devam ediyor . Menorajinin Diğer nedenlerkan ve vajinal veya servikal inflamasyon veya enfeksiyon içeren tiroid problemleri , hastalıkları vardır .
Derece Ağrılı Dönemler

Kramplarbir parçasıdır adet dönemi; Ancak , kramp olduğunda kızının hayatı olumsuz , o dismenore muzdarip olabilir etkileyecek kadar şiddetli olur . Dismenore iki türü vardır . Onlar birincil ve ikincil . İlköğretim genç kızlarda daha sık görülür ve çok fazla prostaglandin bir sonucu olarak ortaya çıkar . Birincil dismenore , ancak, genellikle, günde sadece bir çift sürer. İkincil dysmennorhea genellikle bu tür bir hastalık ya da durumun gibi altta yatan bir nedeninin , var. Sadece bir sağlık profesyonel ikincil dysmennorhea neden olduğunu belirlemek olabilir .
Östrojen baskınlık

Östrojen baskınlık gibi sesler tam olarak ne olduğunu. Östrojen hormonunun üretimi , salgı ve fonksiyontiroid jinekolojik sorunların yanı sıra sorunlara nedendiğer hormonlar üzerinde baskın hale gelir. Bu durum dengelemek ya da östrojen seviyesini azaltacaktır ilaç ile tedavi edilebilir. Ayrıca , testlertiroid düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemek için yapılabilir .
Maya Enfeksiyonlar

Mantar enfeksiyonları aslında onlar tedavi edilmezse özellikle eğer , hormon dengesizlikleri neden olabilir . Maya enfeksiyonlarının oluşması içinnedenleri veya nedenler bulunur ve tedavi edilmediği takdirde daha ileri , hormon dengesizlikleri oluşabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]