| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | Ruhsal Hastalık ile başa çıkmak |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bir Gelişimsel Gecikmeli Çocuk için ipuçları Besleme

gelişimsel gecikmeli çocuğun beslenmesi zorluklar sunuyor . Örneğin , katı veya parmak gıdalar yeme düzenli bardak içiyor ve kendi kaşık tutma gibi karşılanması standart kilometre taşlarıçocuğun özel ihtiyaçlarını gözlemleyerek , ve onu kendi zamanında bu aşamaları ulaşmak için izin vererek daha kolay yapılabilir . Katı gıdalar ve doğru kısmının boyutları tanıtmak için nasıl , beslenme sırasında konumlandırma , yaşamçocuğun ilk altı ay için geldiğindeen iyi seçenek bilmek önemlidir . Bir çocuğun yaşamınınilk altı ayında

İlk Altı Ay
öncelikle emme hareketi içerir ve bir gelişimsel gecikmiş çocuk erken emme problemleri ortaya çıkarabilir. Bu aşamada , ebeveynler doğru beslenme sırasında çocuk ile iletişim kurmak gerekir . Çocuk gönüllü açlık gösterir veçocuk bittiğinde dikkat ağzını açarak izleyin. Ayrıca ,bebek durduktan sonra besleme teşvik etmekçocuğun ağız içindeşişe kıpırdatmak yok . Bubebekbeslenmesi kendi şekilde yanıt vermek içingereksinimini ortadan kaldırır . Kendi iştahını onu hareket icar emme ile karşılaşılan sorunları geliştirmemize yardımcı olacaktır .
Konumlama

Konumlandırma gelişimsel gecikmeler ile bir çocuk beslenmesinde çok önemlidir . Çocuğu konumuna nasıl bilmek , böyle bir zorluk çiğneme gibi yeme yutma ya da ağzınayiyecek alma ile olası sorunları hafifletmek olacaktır . Çocuğu Yüz ve onunla göz seviyesi kalır . Kafa ile dik olançocuğun beden ve kafa tutmak hafifçe ileri itti . Muhtemelen bir sandalyesitepsiye dayanan , ileri kollarını tutun veçocuğun diz ve kalça ayak düz dinlenme ile bir oturma pozisyonunda olmasını sağlayacaktır . Çocuğu beslerken bu optimum kolaylığı içinkonumdur .
Solid Foods

katı gıdalar için zamanı geldiğinde , kabul dikkat ve gıda reddetmiĢ . Sürücüler katı veya parmak gıdalar yemek isteyen gibi , mevcut olduğunda , onlara uymak . Çocuk ya da bir fincan doğru jestler veya yiyorsungıda ve ağzı açık olarak odaklanır eğer biri kabul işaret olabilir . Bu beslenme o aşamaya geçmek için onu hazır gösterebilir . Çocuğun boynu dik tutun. O bu ile mücadele ederse ofincan tutmak için girişim sırasında , boynunu destekler . Bir çocuk , katı yiyeceklere öğrenmek bir kaşıkla biraz yiyecek koyun ve dudaklarına koydum yardımcı olmak için . Onugıda kabul edip seçmek için izin . Buçocuğunözel ihtiyaçlarını vurgular , ve kendisi için öğrenmek için ona yardımcı .
Porsiyon Boyutu

Porsiyon büyüklüğügelişimsel gecikmeli çocuk kabul sağlayan tarafından karar verilebilir ya da beslenme sırasında herhangi bir zamanda yiyecek reddediyorum . Çocuk üzerinde belirli bir bölümünün boyutunu asla zorlamayın . Süreceçocuk normal kiloyu korumak olduğu gibi ,çocuğun iştah küçük , periyodik değişiklikler için izin verir. Çocuk o yemek istiyor ne kadar karar verelim .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com