| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | anksiyete Bozuklukları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Five-Year - Olds Anksiyete ile

En çok beş yaşındaki çocukların zaman zaman kaygı gösterilecek . Ancak , bazı durumlardakaygıçocuğun geceleri okul veya uyku katılmak mümkün olduğu kadar şiddetli olabilir . Anksiyete şiddetli olursa bakıcılar bir hekime danışmalısınız . Türleri

küçük çocuklar ayrılık anksiyetesi , yaygın anksiyete bozukluğu , travma sonrası stres bozukluğu , obsesif kompulsif bozukluk , fobiler , panik bozukluk ya da dahil olmak üzere anksiyete bozukluklarının farklı , karşılaşabilirsiniz .

Önemi

Ulusal Ruh Sağlığı Bilgi Merkezi göre, tüm çocukların yaklaşık yüzde 13 anksiyete bozukluğu çeşit etkilenir . Kızlar genellikle daha sık anksiyete bozukluğu yaşayacaksınız . Ayrıca , anksiyete bozukluğu bir tür olan çocukların yaklaşık yüzde 50 , başka bir ruh sağlığı bozukluğu ya da davranışsal sorun olacaktır .
Erken İşaretler

Araştırmacılar Son derece utangaç ve içine kapanık genç çocuklar anksiyete bozuklukları geliştirmeye daha yatkın olduğunu göstermektedir . Ayrıca , anksiyete bozuklukları daha sık anksiyete bozuklukları ile anne olması çocukları etkilemektedir. Bir anksiyete bozukluğu
Belirtileri

belirtileri aşırı endişe , korku ve sinirlilik içerebilir . Kaygı aynı zamanda baş ağrısı , mide ağrısı , terleme , artmış kalp hızı ve nefes darlığı gibi fiziksel belirtilere neden olabilir . Anne ve kabuslar ayrıldığında diğer belirtiler okula gitmek için ret , huysuzluk içerebilir .
Anksiyete bozukluğu olan çocuklar için
Tedavi

Tedavi bilişsel davranışçı bir kombinasyonunu içerebilir terapisi, aile terapisi , ebeveyn eğitimi , gevşeme egzersizleri ve anti - anksiyete veya diğer ilaçlar .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com