| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Yaraları |

Sağlığı ve Hastalıkları

Duodenum bozukluğu

Duodenum bozukluk genellikle on iki parmak bağırsağı ( ya da peptik ) ülser olarak adlandırılan bir bağırsak hastalığıdır. Ayrıca genel olarak bir mide ülseri denir . Bir ülservücudunun derisi ya da mukoza alanında bulunan bir lezyon veya açık bir yara vardır. Duodenum mide astar için başka bir kelime veduodenum ülseri, mide zarının bir ülser olduğunu. Bilgiler

on iki parmak bağırsağı boyunca ribonükleaz ( enzim gıda digests ) ve hidroklorik asit mevcut olan mide alandır
. Bunun bir sonucu olarak ,oniki parmak bağırsağı ülseri , bazen peptik ülser olarak adlandırılır. Bilim adamları daha önce , ancak, son araştırmalar ( örneğin pepsin ve hidroklorik asit gibi ) bazı mide asitleri debozukluğu katkıda belirten duodenum ülserleri kötü beslenme ve stres sonucu olduğuna inanılmaktadır .
Nedenleri

onikiparmak bozuklukları Mevcut araştırma duodenum ülseri ( gastrik ülserlerin yüzde 80 ) yüzde 90 Helicobacter pylori veya H. Pylori bir sonucu olarak ortaya belirtir . H. pylori ince bağırsağın ilk kısmını etkileyen bir bakteriyel enfeksiyondur. Mayoclinic.com göre,dünya nüfusunun yaklaşık yarısı bakteri ve enfeksiyon belirtisi yok . Öte yandan , H. pylori sonucu gösteri belirtileri yapmak bireyler ( mide kanseri ve onikiparmak bağırsağı ülseri dahil ) komplikasyonlar karşılaşabilirsiniz .

<Özellikler bazı bireylerde p > , duodenum bozukluğu H. pyroli , kötü beslenme ve stres dışında diğer faktörlerin bir sonucu olarak gelişebilir . Bilim adamları sigara mevcut ülserleriniyileşme sürecini yavaşlatır yanı sıra ülser alma bir kişininşansını arttırdığına inanmaktadır . Kafein mide asit salgısını başlatmak için bilinen ve mevcut ülser uyarabilir. Bundan başka, (örneğin, ibuprofen , aspirin ve naproksen sodyum) belirli anti-enflamatuar ilaçlar , hidroklorik asit ve pepsin zararlı etkilerine katkıda bulunmaktadır .
Belirtileri

Bireyler olan ve her zaman , hastalığın semptomlarını göstermeyebilirler ülserler muzdarip. Ancak, ülser bir ortak işaretigöbek vegöğüs arasındakimide bölgesinde bir yanma hissi vardır. Yanma ağrı tipik yemekleri vesabah erken arasında oluşur . Diğer belirtiler kusma bulantı , iştahsızlık , geğirme , yorgunluk ve kilo kaybıdır .
Fonksiyon

ciddi komplikasyonlara Duodenum bozukluk sonucu , tedavi edilmediği takdirde . Ciddi bir komplikasyonduodenumdaralma ve tıkanıklık olduğunu. Ülserler , bir sonuç olarak, bağırsak açıklığı kapatmak , kabarma ve mide astar yara izi olabilir ve . Bu engelmide bırakarak veince bağırsağı girmesini gıda engelleyebilir ve kusma neden olabilir . Diğer komplikasyonlarmide astarduodenum ve deliklerden kanama sayılabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]