| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Asbest Neden Hastalık Türleri

Asbest halk nedeniyle yalıtım ve yangın geciktirici özellikleri çeşitli inşaat malzemeleri için bir üs olarak kullanılan doğal bir mineral lif . Bu lifler içeren ortak ürünler şunlardır : çatı zona , ahşap fayans , duvar , kağıdı , asbest çimento , otomotiv parçaları , yangına dayanıklı kumaşlar ve contalar . Bu ürünler onlarhavada asbest lif serbest olarak ciddi sağlık riski haline , hiçbir zarar zaman bozulmadan poz , ama bir kez hasar görmüş veya bozulmuş . Bu lifleri teneffüs Bireyler genellikle zayıflatıcı geliştirmek , ve hatta ölümcül ,akciğer, mide ve kalbi etkileyen hastalıklar. Mezotelyoma

Mezotelyoma sadece asbest elyafa maruz kalma yoluyla elde edilir kanseri nadir görülen bir formudur . Bu hastalıkMesothelium doku , vücudun organları sinirleri bozmadan hareket sağlayan bir yağlama sıvısı üretmek için sorumlu olan doku oluşturmak mezotel hücreleri yok eder. Mezotelyomaakciğer , göğüs , karın vekalpzarını etkileyen şiddetli solunum komplikasyonları bu hastalığınilk belirtileridir . Mezotelyoma aslında kendini önce yaklaşık 30 ila 40 yıl sürer . Şimdiye kadar , bu hastalık için bilinen bir tedavisi yoktur .
Asbest

Asbest bazen akciğer kanserine yol açabilirakciğerlerin ilerleyici bir hastalıktır . Öncelikle birincil gaz değişimi birimler olarak hareket bizim akciğerparçası olanalveollere etkiler. Tek bir asbest nefes aldığı zaman , liflerin bazıları skar dokusu oluşturulması için neden , alveoller duvar yerleşmek. Bu izleri zoroksijenkana almak için yapmak ve bu kurbanları nefes darlığı veya nefes alırkenakciğerlerde ses crackling üretmesine neden olur . Kalp sonundavücuda daha fazla oksijen pompalamak için daha çok çalışır gibi asbest aşırı durumlarda bazen , kalp yetmezliğine yol açabilir . Sadece mezotelyoma gibi , bu hastalık için etkili tedavi doku skar başladı , özellikle bir kez var .
Asbest plevra hastalığı

Bu oluşurplevra astar akciğerlerin akciğerlerde asbest liflerinin varlığına tepki olarak kalınlaşır. Aynı zamanda yara doku sadece bu kez neden olduğu türde plevral hastalığı etkilenen kısmının akciğerlerin astar , asbestosis benzer. Genellikle geliştirmek için bu hastalık için 10 yıl sürer ve etkili bir şekilde algılamak için bir yolu BT ve göğüs X - ışınları geçer . Sadece Asbestozis gibi , plevral hastalık nefes darlığı olur ve akciğer fonksiyonu ile uğratır . Aynı zamanda etkili bir tedavi yoktur ve bu zayıflatıcı hastalık nedeniyleakciğerlerde asbest lif kalıntıları nedeniyleplevral astartekrarlanan yara izi daha da kötüleşiyor.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com