| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | hastalık |

Sağlığı ve Hastalıkları

Strep veGenel Kamu için Pnömoni Bilgi

MayoClinic sitesiakciğer iltihabı olarak pnömoni tanımlar . Strep boğaz 5 yetişkin daha 15 yaş arası çocuklarda daha sık görülen bir bakteriyel enfeksiyondur . Zatürre her yaş grubu vurur, ancak daha ciddi , daha genç yetişkinler yaptığından dahayaşlı etkiler .

A grubu streptokok Nedenleri , veya Streptococcus pyogenes , strep boğaz enfeksiyonlarına neden olur . Bakteri enfekte bir kişinin hapşırması veya öksürüklerhavaya dağılmış damlacıklar yoluyla yayılır . Eğer enfekte bir kişi ile gıda paylaşmak , ya dabakteri içeren bir yüzeye dokunduğunuzda, enfekte olabilir . University of Maryland Medical Center en az 24 saat boyunca antibiyotik üzerinde olmuştur kadar streptokok enfeksiyonlarından olan insanlar bulaşıcı olduğunu uyarıyor .

Boğaz ağrısı gibi , pnömoni bakteriyel enfeksiyonlara neden olabilir . Pnömoni da sinüsler , burun veya ağızdan akciğerlere seyahat mantar ya da virüsler tarafından neden olabilir .
Belirtileri

Strep boğaz belirtileri şişmiş bademcikler , yutma sorunları içerir , boğaz ağrısı ,bademcik, kırmızı bademcik , mide problemleri , baş ağrısı , ateş ,boyun ve döküntüleri şişmiş lenf düğümleri üzerinde beyaz lekeler veya irin . MayoClinic sitesi sorunlar , solunum ve göğüs ağrıları .
Tedavi

, öksürük , yorgunluk , kas ağrısı , titreme terleme , ateş gibi zatürrebelirtileri listeler strep için tedavi gibi amoksisilin , dinlenme bol alma ve over- the-counter ağrı kesiciler alarak antibiyotik bir dersten oluşur . Viral pnömoni , tedavi, istirahat alma ve nemli kalan içerir . Bakteriyel ve mikoplazma pnömoni antibiyotik gerektirir . Anti-mantar ilaçlar mantarların neden zatürre mücadele . Eğer tedavi edilmezse
Hususlar

Strep boğaz ve pnömoni ciddi sağlık riskleri oluşturabilir . Pnömoni vakaları hayatı tehdit edici olabilir . Tedavi edilmeyen strep boğaz romatizmal ateş , kalp hasarı veya böbrek iltihabı yol açabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com