|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı
Sağlığı ve Hastalıkları

Alkol Bağımlılığı Hakkında Bilgiler

Alkolizm alkollü maddeler üzerinde güçlü bir bağımlılık ile karakterizedir . Alkolikler sağlık sorunları ve sosyal sonuçlarına rağmen içmeye devam . Birçok genetik olabilir çünkü bu bir hastalık olduğuna inanıyorum . Boyut

Neredeyse 14 milyon Amerikalı alkol ile ilgili sorunlar var . Yani yaklaşık 1 her 13 kişiden olduğunu. Amerikalıların yarısından aile içinde alkol etkilenen olmuştur . Bugenel nüfusun yüzde 9'u genetik dayalı alkolizm geliştirmeolasılığı önceden yerleştirilmiş olduğu söyleniyor .
Türleri alkol

İnsanlar sınıflandırılır dört grup oluşturulmuştur. Orta içenlere , risk içenlere , alkol bağımlıları ve alkol bağımlısı vardır . 24 saatlik dönem başına ikiden fazla içki riske içme olarak kabul edilir . Kötüye alkol yüzünden sorumluluklarını desteklemek için bir yetersizlik ile karakterizedir . Bağımlılık içme durdurmak için bir yetersizlik olduğunu.
Sağlık Sorunları

Kısa vadede , alkol ishal , koordinasyon eksikliği , cinsel işlev bozukluğu , baş ağrısı ve neden olabilir diğer sağlık problemleri. Uzun vadede , alkol, örneğinkaraciğer ve kalp hastalığı siroz gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir .
Tanı

aşağıdaki üç veya daha fazla uygularsanız , Eğer alkolik olabilir : Eğer tolerans , amaçladığınız daha uzun süre büyük miktarlarda içecek bir artış tecrübe , aşağı kesmek veya çıkmak , azaltmak veya önemli iş veya eğlence etkinliklerini veremem , siz alıyorsanız çok zaman harcamak , içme ve alkol kurtarma , sen içme kaynaklanan veya yoksunluk belirtileri yaşamaya .
Tedavi

alkol sorunları olan birçok kişi destek katılmak fiziksel veya duygusal sorunlara rağmen kullanmaya devam Adsız Alkolikler ve benzeri gruplar içme çıkmak veya kontrol yardımcı olmak için 12 adım programına tabi . Ayrıca tavsiye edilir alkolikler bilişsel - davranışçı terapi almak ve hatta içme ve yoksunluk belirtileri kontrol etmek için ilaçlar gerekebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]