|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı
Sağlığı ve Hastalıkları

Sodyum Aljinat ve Kullanımları Sargassum Deniz yosunları

Alginatlar Kahverengi algler ya Phaeophyceae bulunan hücre duvarı oluşturan malzemelerdir . Bunların başlıca organik unsurlar zincir oluşturan hetero - polisakaritler, guluronik asit ve manüronik asit bulunmaktadır. Algınatlar kahverengi alglerin çoğu türlerde meydana görünse de, onlar sadece bu kelps ve wracks gibi büyük türler dışarıya çıkarılabilir . Sargassum son zamanlarda İrlandakıyılarına Japonya'da özgün yaşam göç etmiş kahverengi algleri olduğunu. Bu , özellikle kendi orijinal aralığının dışında sağlığa zararlı olan bazen . Emülgatör

Sodyum aljinat bir stabilizatör olarak ve bir emülsiyon yapıcı olarak uygulamalar bulur. Bir zamanlar tekstil baskı sektöründe kullanılmıştır . Ancak, işler tekstil sektörününayaklanma yanı sıra tekstil modadeğişiklikleri beri değişti . Bugüne kadar, sodyum aljinat lezzet ve tadı geliştirmek için dondurma ve süt ürünlerinde kullanılmaktadır .
Elyaf

Sodyum aljinat moleküller doğada polar olmayan vardır . Böylece su gibi polar çözücüler içerisinde çözünmezler. Sodyum aljinat Bu özellik, tekstil endüstrisinde kullanılabilecek yüksek kalitede elyaf gelişmesine yol açmıştır. Sodyum aljinat elyaflar da büyük yaralar ve yanıklar için bandaj örgü kullanılır. Selüloz bazlı bandaj kıyasla Ayrıca, çok daha kolay temizlenebilir. Sodyum aljinat liflerinzor kısmı itfaiyeci yangına dayanıklı giyimüretiminde kullanılmaktadır .
Ortak Kullanım Alanları

Sargassum yosun pek çok uygulama vardır . Dünyanın bazı bölgelerinde, bir gübre olarak kullanılır. Sargassum soya sosu gibi birçok Japon yemekleri belirli bir lezzet oluşturmak için kullanılan bir katkı maddesi tercih vardır . O avcılardan ideal bir saklanma yeri olarak Sargassum yosun birçok deniz hayvanlar için bir sığınak . Ayrıca bol ve onlar için besin kaynağıdır .
Sargassum yosunlar Japonya'nınkıyılarda yanında yaşayan Sebzeler

İnsanlar, sık sık sebze gibi taze Sargassum yosunlar yemek gibi . Amerikan Tıp Bilişim DerneğiDergisi ( Jamia ) idrara çıkma düşünce Sargassum yosunlar daha fazla su boşaltarak kilo kaybı teşvik iddia etti .
Tıbbi Uygulamalar

Sargassum yosun kullanılır olmuştur Çin'in bazı illerde guatr ( tiroid bezinin nedeniylegenişlemeboyunbump ) tedavisi için topikal ilaç olarak . Bu tadı tuzlu ve acıdır. Vücut metabolizmasını korumak için - tiroid bezi tarafından salgılanan bir hormondur kritik - iyot tiroit bezi olmadan yeterince tiroksin üretemez çünkü İyot eksikliği tiroid bezininşişmesine yol açar . Sargassum yosunlar diyet iyot sürekli bir kaynağı garanti. Buna ek olarak , Sargassum yosun idraratılımını arttırır ve ödemi azaltır . Ayrıca şişmiş testis ve bel fıtığı ağrısını hafifletmek için reçete edilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]