| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

NFPA Tanımı

Ulusal Yangın Koruma Derneği ( NFPA ) kâr amacı gütmeyen uluslararası bir organizasyondur. Misyonu " konsensüs kodları ve standartları , araştırma, eğitim ve öğretim sağlayan ve savunan yaşamkalitesi üzerine yangın ve diğer tehlikeleredünya yükünü azaltmak için" dir. NFPA yangın önleme savunur ve kamu güvenliği ile ilgili bir otorite olarak görür . Organizasyon oluşturur yayınlar ve yangınlar azaltılması ve diğer güvenlik sorunları ile birlikte , yangın hasarı sınırlamak için standartlar kurar . Budünyada 75.000 'den fazla üyesi vardır . Tarih

NFPA 1896 yılında kurulmuştur .Örgüt hızlı gelişen sanayi ulus sonra ,ABD'de doğdu . Elektrik güç kaynağı olarak ortaya çıkan , ama insanlar sadece elektrik ' s tehlikeler hakkında öğrendiği gibi bir güvenlik sorunu oldu. Daha işletmeler elektrik kullanıldığı gibi , yangından korunma önemli bir konu haline geldi. Daha sonra , yağmurlama sistemleri , elektrik , yangın ve güvenliği ile ilgili başka sorularınız yükselterek , tanıtıldı . Montaj ve güvenlik önlemleri güvenliği hiçbir tutarlı standartları ile çeşitli kuruluşlar tarafından kuruldu . NFPA ulusal kurmak için bir ihtiyaç doğdu ve daha sonra uluslararası standartların kuruldu .
Kurulan Kodları Temmuz 2010 itibariyle


, NFPA daha kurmuş 300 standartlar ve kodlar . Onun hedefi içinkriterleri ayarlamak için " bina , işleme, tasarım, servis veAmerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde montaj . " Kodlar teklif olarak başlar . NFPA gönüllü uzmanlar onlara oy ve gerekli değişiklikleri yapmak . KodlarAmerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü ( ANSI ) tarafından akredite edilmiştir . NFPA standartlarına yeni ve mevcut binalar , elektrik ve gaz montaj işlemleri ve duman , zehirli duman ve yangın bina sakinlerininkorunması için .
Halk Eğitim yangın güvenliği için kodları içerir

NFPA hayatlarını korumak için insanları eğitmeye adamıştır . Onun bilinçlendirme programları şunlardır : Yangın Önleme Haftası ; Hatırlama ( yaralanmalar ve yaşlı yetişkinler arasındaki ölümlerin ilgili ) zaman ; nedeniyle yangın ve duman çocuklar arasında yaralanma ve ölümnedenleri üzerinde duruluyor Risk izle , . NFPA onun maskot , SparkyAteş Dog ile ilgili pek çok aktivite vardır .
Kampanyalar

NFPA gibi" Sprinklere Girişimi olarak yangın ve güvenlik bilinçlendirme kampanyaları yer almaktadır , Güvenlik Ev getirmek , " " Yangın Güvenli Sigara için Koalisyon " ve"İttifak Tüketici Fireworks Dur . "
Öğretim

NFPA dahil olmak üzere birçok seminer ve sertifika sınıfları , " Yangın Koruma Uzmanı , " sunuyor " Yangın Müfettiş " ve " Yangın Planı Examiner . " Ayrıca, ilk müdahale ve itfaiyeciler için birçok kılavuzları ve metinler oluşturur .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]