| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Obezite Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Lap Band Cerrahisi Alternatifler Hakkında

bazı yetişkinler için , kilo kaybetme zor olabilir . Göre Sağlık ve İnsan HizmetleriBirleşik Devletleri Bölümü , yetişkinlerin yüzde 66 fazla kilolu veya obez . Bu yetişkinlerin bazıları çeşitli diyetler ve egzersiz programları denedim . Diğerleri , zorluk onların zararlı kilo sorunu çözme sahip kilolu yetişkinler için bir prosedür tur grup cerrahi düşünürken var . Tur grup göz önüne alındığında , bu ameliyat öncesialternatifleri anlamak ve vücudunuz içinen iyi prosedürü seçmek akıllıca olacaktır . Metabolik ve Obezite CerrahisiAmerican Society göre, " nitelikli bir bariatrik cerrah dikkatli araştırma ve tartışma yoluyla , hasta prosedürü onlar içiniyi olabilir hangi karar verebilir . " Dikey Bantlı Gastroplasti

Cerrahi zımbalar dikey bantlı gastroplasti için iki bölümemide ayırmak . Midenin üst kısmı gıda alanı sınırlandırır. Küçük bir açıklık gıdaalt bölüm için üst bölümünden serbest sağlar . Bir bant germe önlenmesi ,küçük açıklığın üzerinde gider. Torba girerken Buna ek olarak, gıda işleme yavaşlatır. Gıdagecikmegövde tam hissetmesine neden olur . Ne yazık ki ,bant vezımba sonunda yıkmak olabilir . Buna ek olarak ,Amerikan Tıp Derneği, AMA ,dikey grup gastroplasti "ağır tehlikeli " bir işlem olduğunu söyledi ; yaklaşık bir 100 hasta üzerindenoperasyon 12 ay içindehastanede ölür . " Çalışmalar şiddetli mide ekşimesi önemli ağırlık oranını yeniden veya alevlenme göstermiştir . Çünkü" Metabolik ve Obezite CerrahisiAmerican Society göre , dikey bantlı gastroplasti azalma meydana gelmiştir
Roux -en - Y Gastrik bypass

Ayrıca gastrik bypass ,doktor zımba gibi küçük bir kese oluşturmak içinmide bilinen Roux -en - Y sırasında . Bağırsak parçaları mide ve bağırsakların bir bölümünün en atlayarak küçük kese ekleyin. Gastrik bypassbağırsakların parçası ilemide ve yemek geçer azaltır . Gastrik bypass dahızını azaltırtorbadan yiyecek hamle olduğunu . Bazı hastalarMayo Clinicmideden sindirilmemiş gıda bazen karın ağrısı ve mide bulantısı neden , çok hızlıküçük bağırsak içine " dökülüyor " veya taşındığında olduğunu söylüyor " damping sendromu " karşılaşabilirsiniz .
mide çoğu
Kovan gastrektomi

çıkarılması daha az yemek tutan bir yuva gibi mide şekil , üretim , tüp oluşur. Ağır kilolu olan hastalardakol gastrektomi olduğunda Normalde , ikinci bir ameliyat gereklidir . Sleeve gastrektomihastaikinci bir prosedür , tipik bir gastrik bypass veya Biliopankreatik önce biraz kilo verir . Son derece obez kişi çalışan iki aşamalı bir prosedür gerektiren , zor olabilir .
Biliopankreatik Derivasyon

Metabolik ve Obezite CerrahisiAmerican Society , kaldırılması göre mide 70'i mide kalanı tarafından oluşturulan asitlerin miktarını azaltmak oluşur. Kalan Midenin bölümü doğrudan ince bağırsağın diğer bölümleri atlayarak , ince bağırsağın son kısmına bağlanır. Safra ve pankreas sindirim suları onlarkolon için yola çıkmadan önce bozulmayan yaygın bir kanalda karışır. Hafif farklı bir prosedür mide kısıtlama miktarda artar ülserleri engellemek için oluşturulan bir duodenal switch ilebiliopancreatic saptırma içerir , ve yetersiz beslenme veşiddetini azaltır " damping sendromu . " Bir duodenal anahtarı ilebiliopancreatic saptırma tamamlandıktan sonra, mide daha büyük bir bölümü, ince bağırsak içine gıda serbest bırakılmasını ve onikiparmak bağırsağı kontrolpilorik vana, intestinal bağlananince bağırsağın bir bölümü içeren kısa kalır, mide .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com