| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | Ruhsal Hastalık ile başa çıkmak |

Sağlığı ve Hastalıkları

Psikolojik testler bireyin kişiliğinin , psikopatoloji , kendine ve başkalarına bakış , öğrenme güçlüğü , bilişsel yetenekleri ve daha fazlası hakkında bilgi ortaya çıkarabilir

Psikolojik Testler Türleri . Bu testler yasal ortamlarda veişyerinde , tedavi planları formüle terapide , okullarda dahil olmak üzere farklı çeşitli ayarlar kullanılabilir yararlı bilgiler sağlar . MMPI - 2

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri - 2 ( MMPI - 2 )müşterinin kişilik ve psikopatoloji hakkında bilgi ortaya kapsamlı bir testtir . Klinik ölçekler , sağlık , aile ve ruhsal hastalık algısı gibi kategoriler içerir .
HTP

Ev Ağaç Kişi ( SDP ), istemci verildiği bir testtir boş kağıt parçası ve bir ev , ağaç ve insan çizmek istedi . Sorular bir dizimüşterilerine kendini , başkalarını vedünyayı nasıl gördüğünü ortaya amacıylaçizimler sonra sorulur .
Zeka Testi

IQ testleri onların İstihbarat quotients bulmak amacıyla yanı sıra bilişsel bozuklukları genç yaşta öğrencilere verilir . Okullar, öğrencilerin özel eğitim programlarını gerekli olup olmadığını belirlemek için bu uygulayabilir .
Beck Depresyon Ölçeği

Beck Depresyon Ölçeği müşterigereksinimlerini karşılamak belirlemek için tedavi ayarlarında kullanılır depresyon tanısı için .
Myers - Briggs

Myers - Briggs bireyin kişiliğinin temel özelliklerini ortaya çıkaran bir testtir . Müşteriler algılama veya diğerleri arasında sezgisel olup olmadığını , içe dönüklük ve dışa dönüklük onların oranı test edilir . Bu test genellikle ekip üyesi dinamiklerini geliştirmek amacıylaişyerinde kullanılmaktadır.
Hare Psikopati Kontrol Listesi

Dr Robert Hare birisi bir psikopatözelliklerini karşılayıp karşılamadığını belirlemek için bir tanı aracı olarakHare Psikopati Kontrol Listesi geliştirdi. Özelliklerihukukun hiçe , vicdan eksikliği , pişmanlık eksikliği ve empati eksikliği bulunmaktadır. Bu test sık hapishane ve psikiyatrik hastanelerde kullanılır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]