| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

Prolixin Nedir

? Prolixin bipolar bozukluk ve şizofreni ve akut mani tedavisi için reçete bir ilaçtır . Flufenazin için bir marka , Prolixin fenotiyazinlerinkategorisinde tipik bir anti - psikotik ilaç olarak sınıflandırılır . Türleri

Prolixin değişik dozlarda tabletler , hem de sıvı ve enjekte edilebilir şekilde kullanılabilir. Birçok hasta daha fazla oral versiyonundaenjeksiyon tolere edebilir. Bir enjekte edilen doz günde en az bir kez alınması gereken tablet veya sıvı , farklı olarak, 2-4 hafta sürebilir .
Etkinliği

için Ulusal Alliance göre Akıl Hastası ( NAMI ) , Prolixin hastaların yaklaşık yüzde 60 etkilidir . Bu, çoğu anti- psikotik ilaçlar için de geçerlidir.
Normalden daha yüksek olabilir
Fonksiyon

Prolixin blok beyindeki kimyasal dopamin , şizofreni veya diğer psikotik bozukluğu olan kişilerde .
yaygın yan etkileri

Prolixin ile ilişkilien yaygın yan etkiler kabızlık , baş dönmesi , uyuşukluk , ağız kuruluğu ve görme değişiklikleri içerecek .
Ciddi Yan Etkiler

Nadiren , Prolixin tardif diskinezi ,yüz veya vücutta kontrol edilemeyen hareketler sonuçlanan bir hastalığa neden olabilir . Bu bozukluk kalıcı olabilir . Prolixin da nöroleptik malign sendrom , yaşamı tehdit edici bir nörolojik bozukluk yol açabilir .
Kontrendikasyonlar

Prolixin zatürre , kalp yetmezliği veya ani ölümle bağlantılıdır demanslı yaşlı yetişkinler. İlaç , bu hastalara verilmemelidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]