| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | şizofreni |

Sağlığı ve Hastalıkları

? ŞizofreniErken Tedavisi mıydı nedir

Şizofreni genellikleetkilenen birey için yaşam boyu tedavi gerektiren bir tedavi edilemez ruhsal hastalıktır. Şizofreni antik çağlardan bugüne , ancak çoğu tedavi için erken tedaviler19. yüzyılınbaşından bu yana geliştirilmiştir . İlk tedavi yöntemleri genellikle barbar ve büyük ölçüde etkisiz , ama meşru ve tedavi edilebilir bir tıbbi hastalık birine şeytani oynama birinden şizofreni başarıyla dönüştürülmüş kamu algı vardı . Elektrokonvülsif Terapi ( EKT )

ECT zihinsel hastalık içinerken tedavilerden biri oldu ve hala bugün kullanılır. Antik çağlarda ilkel EKT uygulamaları bir elektrik yükü üretmek için yılan ve balık kullanılır . Dr Ugo Cerletti ve asistanı 1937 yılında şizofrenik hastalarda nöbetler üretmek için bir klinik ortamda elektrik çarpması kullanmak içinilk idi .
Tranquilizing Koltuğu

" yatıştırıcı sandalye " şizofreni içinilk tedavilerden biri oldu . Penn Med , Pennsylvania Hastanesi için web sayfası , Dr Benjamin Rush kas hareketlerini kısıtlamak ve kan akışını azaltmak içinbir sandalye tasarlamıştır bildirir . Bir ahşap kutu hareket etmesini önlemek içinbaşının üzerine yerleştirilir iken deri kayışlarayaklar, bacaklar , kollar, eller ve gövde dehastayı ölçülü .
İşçi

Asylums yaygın şizofreni ve diğer ruhsal hastalıklar için erken tedaviler arasında "şifalı emek " kullanılmıştır . Hastalar tedavi biçimi olarak tarım arazileri , üretilen ayakkabı ve giyim ve daha yapılmaktadır . Doktorlar onlar .
İnsülin

İnsülin psikiyatrist Manfred Sakel Şizofrenik hastalarda şok üretmek için kullanılan normal bir rutin yapılsa etkilenen kişiler " normal " davranmaya inanıyordu 1933 yılında . İnsülin şizofreni orta ve kısa vadeli kurtarma sağlanan günlük Komalara ve nöbetler üreten kadar dozaj artıyor , sekiz hafta boyunca her gün enjekte edildi .
Lobotomy

EGAS Moniz aldı Lobotomiye geliştirilmesi için 1949 yılında Fizyoloji veya TıpNobel Ödülü şizofreni için bir tedavi olarak ( daha sonraleukotomy denir) . Cerrahi işlem kalıcı bir sedasyonhastada etkiler yaratarak ,beyninprefrontal korteks devre dışı , ama hiçbir gerçek iyileşme .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]