| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | bipolar Bozukluk |

Sağlığı ve Hastalıkları

Manik Depresyon Tedaviler

Ayrıca bipolar bozukluk olarak da bilinen manik depresyon , psikolojik bir bozukluk olduğu manik ve depresif atak arasında bir dertli çevrimleri. Depresif ataklar intihar eğilimleri de dahil olmak üzere , klinik depresyonolağan belirtileri , dolu ikendertli , enerjik ve mutlu hissettiği zaman manik atak coşku nöbetleri içerir . Manik depresyon , tedavi tavsiye edilir . Bu ilaçlar bazen çalışmıyor olsa İlaç

Lityum , manik depresyon dertli verilenilk ilaçlardan biridir . Bu hastalar için , antiepileptik veya antipsikotik ilaçlar bazen çalışmıyor . Bu antidepresan bir mani sahne tetikleyebilir ve listelenen diğer ilaçlar ile kombinasyon halinde de kullanılabilir olmalıdır da Antidepresanlar genellikle , manik depresyon, depresif aşamasını tedavi etmek amacıyla diğer ilaçları ile bir arada kullanılmaktadır . Ilaçların başarılı bir kombinasyonu bulunduktan sonra , hastaların bu ilaçları asla durmak gerekir . Birçok hastabelirtiler kaybolur gibi artık kendi ilaçlarını gerektiğine inanıyorum , ama hasta ilacı bıraktığımda belirtileri hemen hemen her zaman geri dönmek .
Terapi

en etkin tedavi manik depresyon muzdarip olanlar için eğitimdir . Onların durumunu anlamak , bireylerin davranışı tamamen onların suçu olmadığını fark olur , ama onlar kendi ruh hali konuda yapabileceği bir şey olduğunu . Psikoterapistler da manik depresyon hastalarının , uyku yoksunluğu , stres , mevsimsel değişiklikler ve alkol gibi maddeler gibi kendi döngüsü içintetikler keşfetmenize yardımcı . Tedavi bireysel ya da grup oturumları yapılır . Hastanın hastaneye ne zaman manik depresyon , bireyin acı başlar aldığıtedavinin çok .
Yatış

manik depresyon ile Bazı kişiler psikiyatrik hastaneye ihtiyaç kendisini zarar vermesinihastayı korumak için sipariş . Bu durumlarda , hastaneler ilaç izlemek ve bazı ilaçlar , bazı hastalarda işe yaramazsa bu yana ,hasta içinen etkili olacağını ilaç belirlemek için kendi yeteneğinden faydalanmak .
Destek Sistemleri

manik depresyon olanlar onlar için orada olanlar olduğunu hissetmek gerekir . Ayrıca , manik depresyon muzdarip olanlar genellikle zor bir zaman kendilerini kontrol var ve bazen kendisini zarar gelendertli korumak için sosyal çevreleri gerekir .
Stres

Stres manik depresyonun en yaygın tetikler biri . Stresmanik aşamasına benzer bir uçuş ya - mücadele devlet, bireyin yerleştirir . Enerji bittiğinde , depresif bir sahne başka bir manik aşamaya yol açabilir , tetiklenebilir . Bu durumdan muzdarip olanların daha az iş alarak , egzersiz , sağlıklı tutmak ve bu tür meditasyon , derin nefes alma ve yoga gibi rahatlama teknikleri yaparak stres mücadele edebilirsiniz .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com