| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | tiroid Hastalığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Sağlıklı Tiroid Girmek Sağlıklı yiyin nasıl

kendi tiroid endişe Hastalar tiroid seviyelerini izleme ve ilaç doz ayarlamaları yapma hastalar endişe gereken tüm tiroid olduğunu doktorlar tarafından inandırılmışlardır . Butam gerçeği , sağlıklı bir diyetin bir arada , uygun bir egzersizdoğru takviyeleri alarak ve tüm sağlıklı tiroid var yardım için uzun bir yol gidebilir hayatınızı de vurgulayarak değildir . Ilaç tedavisi ile düzeltilebilir bile sağlıklı bir tiroid diyet yemek gerekir. Eğer anti - oksidan gıdaların öneminin farkında olmalıdır . Takipiyi diyet , düşük glisemik , düşük yağ, yüksek protein diyet. Bu yazıda sizlere sağlıklı tiroid var ve daha iyi hissetmek için daha iyi yemek nasıl bazı ipuçları verecektir . Talimatlar ilk 1


, denemek ve düşük glisemik more gıdalar yemelisiniz , bu hızla kan sugarvery yükseltmek olmaz gıdalar ve işlenmiş değildir .
2

İkincisi , bazı çiğ gıdalar , tiroid hormonlarınınüretimini bozan maddelerdir Goitrogens içerir . Bu gıdaların bazıları brokoli , karnabahar , lahana , lahana , brüksel lahanası , turp , yer fıstığı , fındık pasta şeftali , kayısı , çilek ve vardır . Bu sağlıklı gıdalardır ama sadece pişirilir .
3

Üçüncü olarak , daha karmaşık karbonhidrat yemek için iyidir yenmelidir . Böyle kepekli tahıllar ve sebzeler gibi . Bu çöküntüyü , tiroid sorunları başka bir yan etkiyi önlemek triptofan ve serotonin düzeyini artıracaktır .
4

Dördüncü olarak, iyi bir temel yağ yemek istiyorum , tiroit düzgün çalışması için bu yağlar gerektirir . En iyi yağlar , Omega 3'ün vardır . , Zeytinyağı tüketen avokado ve diğer bitkisel yağlar yemek bu iyi yağ alımını arttırmak olacaktır .
5

Son olarak , size diyet tüm otoimmün önlemek somon , ton balığı , ringa balığı ve sardalye içerdiğinden emin olmak istiyorum tiroid saldırılar . Bu balık yeme weith boyunca size tiroid sorunları ile ilgili ise Omega 3 yağ asidi takviyeleri almak için iyi bir fikirdir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com