| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | siğiller |

Sağlığı ve Hastalıkları

Plantar siğiller hakkında

Plantar siğillerayakaltındaki oluşturan selim lezyonlardır . Onlar herhangi bir zamanda uyarı olmadan yeniden gibi tedavisi zor olabilir . Plantar siğiller bütün insanlar kendi ayakları çok iyi bakmak gerektiğini gibi acı hatırlatmalar hizmet vermektedir .

Plantar siğillerGerçekler insan ayaktabanı üzerinde görünen küçük yuvarlak siğiller vardır . Onlar tek siğiller oluşabilir ya da hızla yayıldı ve büyük kümeler oluşturabilir . Plantar siğillerHuman Papilloma virüsü veya HPV kaynaklanır . Plantar siğiller ağrılı olabilir ve onlar da bakmak için çirkin olabilir . Plantar siğiller deriçevreleyen doku ve bölgelerdesiğillerinyayılmasını önlemek için hemen tedavi edilmesi gerekir . Geçici tedavi seçenekleri değişebilir, ancakplantar siğiller çıkartılabilir ya daağrı zaman ve uygun tıbbi bakım ile kontrol altına alınabilir .
Risk Faktörleri

Plantar siğiller yayılır derideki küçük kesikler veya deliklerden ve doğrudan temas ile bulaştığı başka bir insan tarafından sözleşmeli olabilir . Birisi plantar siğiller kapabilirlerbazı yollar birisi yalınayak yürümek olabilir enfekte ayakkabı, duş , yüzme havuzları veya diğer yüzeylerinvirüs ile temas yoluyla .
Time Frame

Plantar siğiller zaman hemen görünmüyor , pek çok hafta sürebilir hatta aylar tek bir siğil önce kendisine görünmeye başlar. Bir kişivirüse maruz olmak, ancak siğil sonra bile birkaç ay ya da hafta sonu kendi ayak görünür , bu yüzden birhastalığa yakalandı nerede kesin olarak belirlemek zordur göremeyebilirsiniz. Siğiller iki yıl üç ay yerde son eğilimindedir , ancak tedavi edilmezse eğer bazı bir ömür boyu sürebilir . Birçok kez siğiller görünür ve daha sonra sadece yıl sonra yeniden birkaç hafta içinde kaybolur . Bir kişiHPV plantar siğil virüsü ile enfekte olduktan sonra , hayatınıngeri kalanı için bir taşıyıcı kalır vevirüs aktif olmasa bile , o başkalarınabulaşabilir .
Kimlik

Plantar siğillerayakaltcilt altında küçük , berrak , sert darbelere başlamak . Genellikledokunmak çok acı hissediyorum . Yumruilk görünüm iki hafta sonra,yüzeye yükseltmek ve sert kallus ya da yuvarlak deri kalın bir tabaka gibi görünen dönüşür . Onlar aslında kan damarları vardırortasında küçük siyah lekeleri var . Plantar siğiller kalem silgiboyutu hakkında , boyutu küçük olma eğilimindedir . Plantar siğiller hakkında birçok yanlış vardır
Yanılgılar

. Yürüyereksiğillere nedenHPV genital siğillere nedenolarakaynı değildir; HPV bu şekilde virüsün farklı bir türdür. Plantar siğillerellerde ve diğer vücut bölümlerine yayılabilir rağmen nadir ve yaygın değildir . Bazı koli bandı ve elma sirkesi çalışma plantar siğil tedavisi için ve bu kanıtlanmış bir çare olarak doğrulanmadı inanıyorum . Bazı aslında kişinin ayağınınaltındaki neden ağrı ve rahatsızlık başka bir şey yaptığınızda plantar siğiller ciddi bir sağlık riski teşkil inanıyorum . Plantar siğillersiğiller sahipunsightliness ve güvensizlik stres dışında başka ciddi hastalıklara neden bağlantılı olmamıştır .
Evolution

HPV için tedavisi yoktur plantar siğillere neden virüsü ,siğiller geçici ama etkili bir tedavi olabilir . Tek yönlü Salisilik asit gibikarşı ilaçlar üzerinde ile. Asit kadar üç hafta veya siğil bitene kadar günde üç kez uygulanmalıdır. Daha ciddi durumlarda , kriyoterapi veya azot ilesiğil yakarakgeçerli plantar siğil sorunu çözebilirsiniz. Artık yayılır böylece tedavinin başka bir araç genel cerrahi altındasiğil vealanı kaldırmak istiyorum. Çoğu cerrahi yara izi bırakacak kadar aşırı düşünceler tedavi bu yöntemi kullanmadan önce alınmalıdır . Bir her zaman kişinin doktorunuza danışın ve etkin bir şekilde plantar siğiller tedavi için geldiğinde doktora başvurmalıdır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com