| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | siğiller |

Sağlığı ve Hastalıkları

Siğiller itibaren Saç Büyüme

Siğiller çirkin bir sorun olabilir , vesiğil saç büyüme eşlik ediyorsa daha da kötü olabilir . Ama kıllı siğil nispeten yaygın ve endişe için küçük nedenidir. Siğiller genellikle kolayca tıbbi prosedürler ev ya da ofis içi yoluyla tedavi edilebilir . Nedenleri

Bütün siğilleraynı virüsten kaynaklanıyor : genellikle HPV kısaltılırinsan papilloma . Siğiller kişiden kişiye temas yoluyla veya HPV ile kirlenmiş bir yüzeye maruz kalma yoluyla yayılan bulaşıcı bir durum vardır .
Türleri

Siğiller genellikle üç tipe ayrılır : plantar , kubbe ve düz . Plantar siğillerayakaltındaki oluşur; kubbe ayak , parmaklar veya dizleri üzerinde siğiller ve vücudun başka düz siğiller . Siğil her türlü saç büyümesini sürdürme yeteneğine sahip olmasına rağmen , bu siğillerderi altındaki folikülleri bir alanda görünmesi daha olasıdır olarak , o ,düz siğil türü ile en yaygındır .
Belirtileri

siğiller genellikle ilk defa büyüyen ,cilt üzerinde küçük bir yumru olarak görünür . Saç büyüme genelliklesiğilyüzeyine kırmaya yeterince uzun büyümek içinsaç için zaman alır gibi siğiller , uzun bir süre tedavi edilmezse ortaya çıkar .
Görünüm

tipine bağlı olarak, siğillerortasında küçük siyah nokta ,siğil kan taşımak için gelişen kılcal ile cilt yüzeyi üzerinde büyük yumru küçük olarak görünebilir. Siğil geliştikçe, saç köklerinin bir ya da dahasiğil yüzeyinden doğrudan gelişebilir. Görünüm bir batık saç folikülü tarafından kaynaklanan bir enfeksiyon benzer olabilir , çünkü tedavi ile devam etmeden önce saç büyüme ile bir siğilindoğru tanı almak önemlidir .
Arıtma
Bu ortadan kaldırmak veyaaltta yatan siğilgörünümünü azaltmak olmamasına rağmen bir siğil

Saç büyüme , endişe olmadan kesilmiş ya da traş olabilir . Sıvı azot kullanarak bir dermatolog tarafından salisilik asit veya bir siğilin -ofis dondurma ile Over- the-counter tedavi siğil öldürmek içinen yaygın iki yolu vardır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com