| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | kulaklar İşitme |

Sağlığı ve Hastalıkları

Bebeklerde Labirentin Sorunları

labirent işitsel yeteneği ve dengeden sorumluiç kulak ağıdır. Özel olarak, yarım daire kanalları , saccules ,koklea vekesecik dahil duruşma sorumlu hassas organları , çevredeki küçük , koruyucu kemikler oluşur . Bebeklerde bu organların veya kemik çerçeve herhangi bir hasar bebek sağır ve /veya motor becerilerini geliştirmek için mümkün hale gelebilir koşullar zayıflatıcı sonuçlanır . Konjenital Virüsler

araştırmacı Larry E. Davis'e göre , kızamıkçık prenatal maruz bebeklerin tamamen sağır veya işitme engelli doğmuş olabilir . Anneden sözleşmeli Kızamıkçık virüsü cochleo - Sakküler dejenerasyon ve vasküler stria atrofi gibilabirent temporal kemiklerinde malformasyonlar neden olur . Kesecik veReissner membranıduvarı genellikle sarkma ve çöküşü . Bazen örtü oluşturan zarcorti organ ayrı olarak gelişir. Otoneurologist Dr Timothy Hain göre , bebekler rahimde veya anne sütü yoluyla doğumdan sonra sitomegalovirüs kapabilirler . Tedavi edilmeyen konjenital sitomegalovirüsten kaybı ve motor gelişim gecikmesi sonucu işitme formları Değişen . Şiddetli işitme kaybı hafif, iç kulak kanalları ve vestibüler sukemerleriyle normal koklea ve malformasyonlar ile tezahür edebilir . Hatalı biçimlendirilmiş cochleas derin sağırlık orta temsilcisi vekokleadaki delikleri ve eksik iç kulak bölümleri olarak görünür .
Viral kızamıkçık maruz kalma

Benzer Konjenital Bakteriyel Enfeksiyon Etkileri , annelerinden sözleşme frengi belirgin denge ya da vestibüler eksiklikleri deneyim yok ama bebeklerin sağır olabilir . Sağırlık , genellikle eşit şiddette iki kulakta oluşur . Etkilenen bebekler üzerinde yapılan Labyrinth biyopsiler frengi organizma sızma veiç kulağın tamamen imha saptandı . Sağırlık eşlik sonraki agresif belirtiler sert boyunlu , iltihaplı optik sinirler , şişmiş lenf düğümleri , deri döküntüleri , baş ağrısı ve kranial sinir lezyonları içerir . Sekiz yaşından büyük çocuklar yeterli antibakteriyel tedavikullanımı ile işitme kaybı bir ters karşılaşabilirsiniz olsa , sağırlık konjenital sifiliz kalıcı bir sonucudur .
Balance Sorunları

kulak burun boğaz uzmanı , Dr T. Balasubramanian göre , doktorlar iç kulak ile ilgili dengesizlik ve baş dönmesi sorunları teşhis etmek bebek refleksleri çeşitli testler gerçekleştirmek . Bazı reflekslerin yokluğu labirent bozuklukların temsilidir. 32 haftalık yaş beş ay , bazı pozisyonlarda yerleştirilen sağlıklı bebeklerin iç kulak kanalları aracılığıyla endolimfatik sıvıların normal dağılım yansıtıcıboyun refleksleri , göstermektedir . Yaşları 6 ila 18 ay itibaren , konumlandırma testler bebek dengesini korumak amacıylasağa başını konumlandırmak için çalışacaktır sırasındadoğrulma refleksi olarak bilinen normal bir tepki ortaya çıkarmak için yapılır .
genetik Sendromik Sağırlık

Dr Timothy Hain komplikasyonları ve labirent bileşenlerin malformasyonlar dahil sendromlarda neden iki genetik anormallikler olduğunu açıklar . Bu Klippel - Feil sendromu ve Usher sendromu sayılabilir. Klippel - Feil sendromu labirent anomalileri bozuk bir iç kulak , genişlemiş vestibüler su kemerleri , düşük hairlines , kısıtlı boyun hareketleri ve anormal kısa boyunları içerir . Usher sendromu olan bebekler genellikle başlangıçta işitme kaybı, görme kaybı ve /veya denge bozuklukları yaşayabilirsiniz . Dr Hain ayrıca bazı Usher sendromu hastaları koklea implantları yarar olduğunu açıklıyor .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]