| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | inme |

Sağlığı ve Hastalıkları

İnme itibaren Konuşma Sorunları Nasıl Kontrol

Birçok hasta inme konuşma problemleri gelişir . Inme hastalarına konuşma kontrol etmek ve net konuşamıyoryeteneğine sahip olmayabilir . Onlar da zorluk başkalarınınkonuşmasını anlamakta güçlük çekebilirler . Bir inme sonrası konuşma geliştirmek için çok çalışmak gerekecek . Talimatlar 1 bir değerlendirme için bir konuşma terapisti ile bir randevu


. Bir konturu deneyim sonra, doktorunuz size iletişim becerileri üzerinde çalışmak yardımcı olmak için önerilen bir konuşma terapistiadı ile sağlayacaktır .
2

konuşma terapisi için bir takvim belirleyin . Bazı terapistler konuşma sorunlarına yardımcı olmak için haftada iki saatlik seans önerilir. Ancak, araştırmacılar bulduk daha sık üç saatlik seans daha fazla kişi yardımcı oldu.
3

CIAT veya kısıtlama kaynaklı afazi tedavisi hakkında değildir . CIAT sayesinde , yine açıkça konuşmayı öğrenmek için kendinizi geliştirmenin çok zaman harcarsınız. Eğer bu süreçte yardımcı olmak için, terapist de oynamak için size dil oyunları verecektir .
4

konuşmaya çalışın. Eğer iletişim yardım etmek için el hareketlerini öğrenmek gerekir rağmen , terapistler sık sık konuşmak için girişimde hastalarda daha iyileşme bulduk . Sürecinde size yardımcı olacak ve size konuşma üzerinde çalışırken sizinle ayı için arkadaşlar ve aile üyeleri isteyin.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]