| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | HIV AIDS |

Sağlığı ve Hastalıkları

HIV ELISA Testi Sonuçları okuma nasıl

kısaca " enzim - bağlı immünosorbent deneyi , "HIV ELISA testi HIV taramanın en sık kullanılan ve doğru biçimlerinden biridir. Bir çok aşamalı bir süreç boyunca, bir örnek, HIV- 1 antikorlar mevcut ise , numune , bir floresan veya elektrokimyasal sinyal yayma neden olan bir algılama antikoru tutturulur. Daha Fazla Talimatları göster
Hekim ihtiyacınız olacak şeyler Genel ELISA HIV Testi
1yardımı ile ELISA tabanlı HIV testi oku


Sonucu Oku edin hekim veya sizeHIV testi verdicinsel sağlık meslek .
2

doktorunuz sizin içinELISA test sürecini açıklar var . Bir numune (kan, oral sıvı ya da idrar) bir mikrotiter plakası üzerine yerleştirilir zaman başlar. Daha sonra , kaplama ve bir dizi solüsyonbağlı çözeltisine uygulanacak bir antikor dedektör için hazırlama , ilgi konusu numune ile bağlamak için plakaya uygulanmaktadır.
3

ilgili değildir bir ELISA HIV testi uygulandığı gibi , süreci engelleme . Bu işlem, kazein uygulama veya numuneye bir bloke serum içerir. Bu, bir mikrotiter plakaya (bu durumda , HIV-1 antikorlar ) için araştırılır biri dışında her proteinin emilimini inhibe edecektir .
4

bloke sonra plaka yıkanır, bu bilgi , ve HIV - 1 varlığını bulmak için kullanılan bir antikor ilave edilir. Plaka tekrar yıkanır önce algılama antikorlara kendilerine bağlanan diğer antikorlar , daha sonra ilave edilir. Yüzey malzemeleri daha sonra herhangi bir HIV - 1 antijenleri uzman - laboratuvar ekipmanyardımı ile saptanabilir hale gelmesine neden olur , hangi uygulanır .
5

doktorunuzunyardımı ile test sonuçları yorumlayın . Laboratuvar tarafından döndürülürELISA raportespit HIV-1 antikorseviyelerinin ölçümleri , hem de test gerçekleştirildi sayısını içerir. Aynı zamanda kontrol altına alındı ​​, diğer değişkenlerin bir özetini içermelidir .
6

doktorunuz genellikletelefonda size sonuçlarınızı okumak olmayacağını bekliyoruz. O büyük olasılıkla onu ofisinde ziyaret etmek gerekecektir , böylece sonuçlar kişi size verilebilir . Bir HIV pozitif tanısı oldukça travmatik olabilir ve doktorunuz test reaktif bir sonuç döndürürdurumunda kullanılabilir yardımcı oldu.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com