| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | HIV AIDS |

Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuklar için HIV ve AIDS hakkında bilgi

HIV /AIDS tümdünyada insanları etkileyen önemli bir sağlık sorunudur . AIDS kazanılmış bağışıklık eksikliği sendromu standları HIV, insan bağışıklık eksikliği virüsü anlamına gelir. HIV, AIDS'e neden olur. Hastalığa neden olan bir çok küçük , cansız parçacık - Tanımlar

HIV bir virüstür . AIDSaynı temel nedeninin tıbbi durumlar bir grup , yani bir sendromdur .
Nedenleri

sahip biriyle korunmasız seks HIV alabilirsiniz HIV ve HIV sahip biriyle iğne paylaşarak . HIV /AIDS sadaka Avert.org göre , HIV devirüs olsun sahip annelerden doğan bazı çocuklar .
Arasında

HIV saldırıları hücreleri Özellikleri hastalık kendini korumak vücudunuzun doğal yoludurbağışıklık sistemi , . HIV bu hücreler yerinevücudu korumak yardımcıvirüsün daha fazla kopya üretmek yapan .Vücudun bağışıklık savunması zayıflamış zaman
Etkileri

, insanlar çok hasta olabilir . Ilerlemiş HIV hastalığı veya AIDS olan kişiler , vücutlarının birçok farklı yerlerinde hastalıklar gelişebilir .
Tedavi

HIV için tedavisi yoktur . Ancak, antiretroviraller denilen ilaçlar HIV ile insanların daha uzun yaşamak icar , HIV yavaşlatmak yardımcı olmak ve daha sağlıklı olmak .
Hususlar

bir arkadaşı ile oynarken HIV alamayan HIV , onu içki paylaşarak , ya da ona sarılma ile vardır . Birisi öksürük veya hapşırma ya dabanyo ya da yüzme havuzu kullanarak zaman da , bir böcek ısırığı ile HIV virüsü alınamıyor .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]