|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Koşullar Tedaviler | Chlamydia
Sağlığı ve Hastalıkları

Chlamydia Erken Belirtileri

Bir klamidya enfeksiyonu cinsel olarak aktif insanlar arasındaen yaygın cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Bir klamidya enfeksiyonu olan insanların çoğu herhangi bir belirti görünmüyor . Hatta aktif belirtiler olmadan , klamidya cinsel ortakları için aktarılabilir . İdrar yaparken erkek ve kadınlar için Sensation

yanan , klamidya erken belirtilerden biri bir yanma hissi olduğunu. Bu veya şiddetli kaşıntı eşlik olmayabilir . Yanma hissi , hafif ya da şiddetli olabilir . Erkeklerde, genellikle bel soğukluğu varsa yaşadıklarıtek belirtidir .

Deşarj Kadınlar akıntı yaşamaya erkeklerden daha fazladır . Klamidya kaynaklanan vajinal , penil veya rektal akıntı mukus veya irin gibi bakmak , ve sütlü veya sarımtırak bir renk olacaktır . Akıntı veya onunla ilişkili bir koku olabilir veya olmayabilir .
Ağrı

Erkekler testis veya peniste ağrı yaşayabilirsiniz . Kadınlar sadece cinsel ilişki sırasında ağrı fark olabilir ama hem de diğer zamanlarda vajinal ağrı yaşayabilirsiniz . Onlar anal seks sırasında geçirilen bir klamidya enfeksiyonu varsa, her iki cinsiyette de rektal ağrı yaşayabilirsiniz .
Tedavi

Chlamydia oral antibiyotik ile tedavi edilir . O yüzden tüm cinsel partnerleri tedavi edilmelidir ya da bir kişi reinfeksiyonu riskler.
Önleme

cinsel partner Limit ve bariyer kullanarak , bir kişinin klamidya bağışıklık oluşturmak mümkün değildir koruma , prezervatif gibi , bir klamidya enfeksiyonu önlemeye yardımcı olabilir . Eğer bir nonmonogamous partnerle korunmadan seks varsa , size bulaşmış olabilir çünkü klamidya ve diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklar için test ve herhangi bir belirti yok edilmelidir . Bu erkekler için özellikle doğrudur .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]