| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | yumurtalık Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

IçinKan Testi CA - 125 Nedir

? Kanınızdakikan testi CA - 125 önlemler belli bir proteinin (kanser antigen125 ) miktarı . Bu , özellikle yumurtalık , rahim ve fallop tüpü kanseri en sık kadınları etkiler bazı kanser türleri izlemek için kullanılır . Kanser dışında belirli koşullar, bu proteinin seviyesinin yükselmesine neden olabilir. Bu pelvik inflamatuar hastalık , endometriozis ve karaciğer sirozu içerir. Seviyeleri bile gebelik veya adet sırasında artabilir . Gerçekler

nedeniylehastalık bir aile öyküsü yumurtalık kanserine yakalanma veya yumurtalık belirtileri gösteren ise yüksek risk altında ise CA - 125 doktorunuz tarafından sipariş edilebilirkan testi kanseri. Doktorunuz endometrial ya da servikal kanser şüphelenirse de sipariş edilebilir . Eğer bu kanser türlerinden biri tanısı varsa , bu kan testi kanser tedavisi izlemek için sipariş edilebilir .
Testi

varsa CA - 125 kan testi ,seviyeleri ne anlama geliyor ? Genel olarak , en sağlıklı kadınların daha az 35 den değerlere sahiptir . Değeriyüksek ,daha büyük olasılıkla bir sorun var . Yumurtalık kanseri olan kadınlar , hatta bazenyüzlerce veya binlerce sınamak . Test sonuçları hakkında daha fazla bilgi içinKaynaklar bölümünde " anlama CA- 125 Düzeyleri " Bkz .
Hususlar

CA - 125 her zaman bir değildir yumurtalık kanserinin erken teşhisi için doğru bir araçtır . Gerçek pozitif bir sonuç, Evre I , yumurtalık kanseri hastaların sadece yaklaşık yüzde 50 üzerinde döndürülür. Evre II için, III ve IV yumurtalık kanseri, test zaman yaklaşık yüzde 80 bir doğru pozitif döndürür. Yüksek düzeyleri yalancı pozitif olabilir veya yumurtalık kanseri ya da başka tür gösterebilir . Onlar da iyi huylu bir tümör belirtisi olabilir.
Önemi

Yumurtalık Kanseri Ulusal İttifak göre , 72 kadından biri yumurtalık kanseri gelişecek , ve bir 95 kadın olacak yumurtalık kanserinden ölmektedir. Kanseryumurtalıktan yayıldı sonra yumurtalık kanserinin yaklaşık yüzde 75 , ileri bir aşamada teşhis edilir . Yumurtalık kanseri olan kadınlarınhayatta kalma oranı yaklaşık yüzde 46 olduğunu , ancak erken evrede teşhis kadınlarda ,hayatta kalma oranı yüzde 93 olduğunu
Yanılgılar

. CA - 125 yumurtalık kanseri için bir tanı aracı olmasına rağmen yanlış pozitiforanı çok yüksek , çünkü , bu ölümcül hastalığı teşhis etmek için tek başına kullanılması tavsiye edilmez . Yumurtalık kanseri olan kadınların yaklaşık yüzde 20 bir yüksek CA - 125 yok . Algılama birden fazla yöntem bir önlem olarak kullanılmalıdır. Diğer tanı araçları fizik muayene , ultrason ve biyopsi .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]