| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | yumurtalık Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Yumurtalık Kanseri içinPortalı nedir

? Yumurtalık kanseri bir veya her iki yumurtalıkta başlamak kanser anlamına gelir . Yumurtalıklarüreme sisteminin parçası olan ve büyük ölçüde asemptomatik çünkü yumurtalık kanseri teşhis etmek genellikle zordur . Germ hücreli tümörler , stromal tümörler ve epitel tümörleri : Üç yumurtalık tümörlerinin ana tipi vardır . Germ hücreli tümörler yumurta üretmekhücreleri içinde kaynaklanır. Stromal tümörler hormon üreten hücrelerde köken veyumurtalıkların yapısı ve destek vermek . Yumurtalık tümörlerininçoğunluğu oluşturan Epitelyal tümörler ,yumurtalıkdış yüzeyinde başlar. Yumurtalık kanseri için

prognozu evrelemekanserkanser yayıldı ne kadar keşfedilen ve ne kadar erken bağlı olarak değişir . Bir evreleme sistemi kanserinyayılmasını açıklamak için , tedavi ve prognoz istatistikamaçlar için kanser sınıflandırmak için kullanılır . Evreleme sistemi KanserAmerikan Ortak Komitesi tarafından öncülük edilmiş veAJCC sistemi denir . Sistem ayrıca hazırlama kararlar için kullanılan üç faktör adını TNM sistemine , şu şekilde de ifade edilebilir . "T" faktör " , tümörün boyutu vardır ve ne kadar çok kanser hücreleri anlatılmaktadır." N "faktörü lenf düğümlerinde varlığı ya da kanser yokluğunu tarif eder. Son olarak," M "faktörü , 0 veya 1 olmakta olup, vekanservücudun ya da uzak bölgelerine ( metastaz ) yayılmış olup olmadığını belirtir .
Sahne 1

var Sahne 1 yumurtalık kanseri üç farklı düzeyleri .üç seviyeden biri 0 bir N sayısı vardır ve 0 bir M sayısı. Bukanseryumurtalık veya yumurtalıkların yerel vevücudunlenf düğümleri veya diğer bölgelerine yayılmış değil demektir . Evre 1A var T1a T sayısı. bu kanser tek yumurtalıkiçine bir tarafında olduğu anlamına gelir. Aşama 1B T1b bir T sahiptir. bu iki yumurtalık kanseri içine geliştirdi anlamına gelir, ancak yumurtalık ya da dış yüzeyine temas değildir . Son olarak, aşama 1c T1c bir T sahiptir. bu orada bir ya da her kanser yumurtalık içinde olan , ve en az bir yumurtalık dış yüzeyi üzerinde kanser gelmektedir. Amerikan Kanser Topluluğu, için prognoz göre


kanser beş yıllık sağkalım oranlarına göre sınıflandırılır . Evre 1A tanısı hastalar içinbeş yıllık sağkalım oranı % 92.7 olduğunu. Evre 1B teşhisi konulan hastalardabeş yıllık sağkalım oranı % 85.4 olduğunu. hastalar içinbeş yıllık sağkalım oranı Sahne 1C tanısı % 84.7 olduğunu.
Stage 2

Evre II kanseri de TNM faktörlerin üç farklı setleri ile karakterizedir . Yine,N ve M faktörler , hiçbir kanserlenf düğümü veya diğer vücut bölgelerinde olduğu anlamına gelir . Evre 2Akanserrahim ,fallop tüpleri ya içine yayıldı anlamına T2a bir T numarası , sahip olduğu tüm Stage 2 yumurtalık kanserleri , 0 olan ya da her ikisi . Aşama 2B kanseri , mesane , kolon ve rektum . Aşama 2C kanser pelvik organ ve /veya yayılmış anlamına gelir T2c bir T numarası vardır dahil olmak üzere pelvik organları , var olduğu anlamına gelir T2b bir T numarası vardır karın .

sahne 2A içinbeş yıllık sağkalım oranları % 78.6 vardır . evre 2B içinbeş yıllık sağkalım oranları % 72.4 vardır . evre 2C içinbeş yıllık sağkalım oranları % 64.6 vardır .

Stage 3

Aşama 3 yumurtalık kanseri de üç ayrı özelliği vardır . Stage 3A 3a T numarası vardır ve 0 N ve M numara . Bu var demektir bir ya da yumurtalık ve karın hem de kanser , ancak karın kanser mikroskop olmadan görülemeyen . Aşama 3B kanser karında bir veya her iki yumurtalık kanseri ve görünür olduğu anlamına gelir 3b T numarası vardır o daha küçük 2 cm uzunluğundadır . olası iki farklı faktörler veya Evre 3Ckanser , veya herhangi bir boyut T numarası ya ,lenf düğümlerine yayılmış ya da 2cm uzunkarın daha büyük görünür kanser var . vardır .

Stage 3A % 50.8 , beş yıllık sağ kalım oranına sahip . Evre 3B bir % 42.4 , beş yıllık sağ kalım oranına sahip . Sahne 3C % 31.5 , beş yıllık sağkalım oranı vardır .
Evre 4

Evre 4 yumurtalık kanseri teşhis edilir .kanser zaten uzak organlara yayıldı çünküT ve N sayıları , ilgisiz . Bu tedavi edilebilir artık .beş yıllık sağkalım oranı Sahne 4 için yumurtalık kanseri % 17.5 .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]