| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | kanser | kemik Kanseri |

Sağlığı ve Hastalıkları

Metastatik Kemik Kanseri Portalı

İlköğretim kanserleri genelliklevücudun diğer bölgelerine metastaz ; kemik Ortopedik CerrahlarAmerikan Akademisi'ne göre ,en yaygın üçüncü yerdir . Metastatik kemik kanserikemiklerde kaynaklı değildir , çünkü TıpÜniversitesi Washington School göre , farklı buiskelette başlamış olsaydı dahakanser ele almak gereklidir . Metastatik kemik kanseri tedavisinde ömrünü uzatmak değil amayıkıcı tanı almak isteyenler için yaşamkalitesini artıracaktır . Gerçekler

Ortopedik CerrahlarAmerikan Akademisi'ne göre , kanserlerin yüzde 50 kemik kanseri içine metastaz . Kanser metastaz zaman, vücut içinde başka konumlara organ veya kan ya da lenf sistemi yoluyla ya da yayılmıştır. Meme , böbrek , akciğer, prostat veya tiroid kanseri tanısı metastatik kemik hastalığının gelişmeriskini artırır . Birincil kanser metastaz zaman, genellikle ilkpelvis , kaburga veya omurgaya yayılır . Kemikler kolayca nedeniyle metastatik kemik hastalığı tümörlerininhasar bölünürler. Kanser etkilenen herhangi bir kemik kırılma tehlikesi altında olduğunu.
Belirtileri

metastatik kemik hastalığı ilerledikçe , kanser tümörlerikollarında ağrı ile sonuçlanan ,kemik zayıflatmak , bacaklar , pelvis , kaburga ve omurga . Kollarda veya bacaklarda felç nedeniylekanserli tümörlerin neden olduğu sinir hasarı mümkündür . Halsizlik hissi - kötü sağlık genel bir duygu - anemi ve açıklanamayan yorgunluk gibi yaygın bir belirtisidir . Uyku zorluklar kontrolsüz ağrı ve rahat bir dinlenme pozisyonu bulmak içinbireyinyetersizlik sonucu.
Tanı ve metastatik kemik kanseri tedavisi

Tedavi bağlıdır kanserin şiddeti ve nereye kadariskelet sistemi yayıldı . Radyasyon tedavisi, radyofrekans ablasyon , cerrahi ve kemoterapitedavi seçenekleri arasında yer alıyor . Cerrahi genel sağlık durumlarının iyi olduğunu ve aktif kalır ama onların kemikleri vida , plaka veya kırık önlemek için parantez tarafından sağlanan ek destek gerektiren bireyler için bir seçenektir . Yaşam kalitesi ve ağrı kontrolü gibi lokalize radyoterapi , kemoterapi ve radyofrekans ablasyonu gibi tedaviler aracılığıyla geliştirmek . Reçete uyuşturucukullanımı, metastatik kemik kanseri ve uyku yetersizliği ile ilişkiliağrı kontrol .
Hususlar

metastatik kemik hastalığıiskelet sistemi içinde yer alan durumlarda, ve ne kadar yaygın ,kemik kanseri zayıflatıcı nasıl belirler . Onların bacak kemiklerinin ya da pelvis kanseri birçok kişi genellikle bağlı tekerlekli sandalye olur. Diğerleri nedeniyleyorgunluk , ağrı ve kemik kırıkları riski işlerini bırakmak seçebilirsiniz . Kemik kırıklarınınçoğunluğukırık düzeltmek için cerrahi girişimlerine rağmen düzgün iyileşmek yok . Metastatik kemik kanseri tanılı bireylerin büyük bir dikkatle günlük aktiviteleri yapmaya teşvik edilmektedir .
Portalı

metastatik kemik kanserigenel prognozu birçok faktöre göre değişir. Bunlar, bireyin genel sağlığı arasında, primer kanser türü ve ne kadariskelet sistemi yer almaktadır. Örneğin, böbrek kanseri ile birleştiğinde metastatik kemik hastalığı , tedaviye son derece dayanıklıdır . Kemiğe metastaz Akciğer kanseri de çok kötü bir prognoza sahiptir . Bu gibi durumlarda , bu tür radyasyon gibi tedaviler , öncelikle metastatik kemik hastalığı kaynaklanan ağrı kontrolü ve bazı kabartma kolaylaştırır. Iskelet sistemine metastaz yapmış meme kanseri , tanısı Bireyler , şimdi daha uzun yaşayan ve önceki yıllara göre daha iyi bir yaşam kalitesinin tadını çıkarın.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com