| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Kamu Sağlığı Güvenliği | kamu Sağlığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Asbest Boru İzolasyon Temizleme

Asbest boru izolasyonu kaldırma çok dikkatli yapılmalıdır . Asbest1930'lardan1970'lerinortasından , konut, ticari ve endüstriyel inşaat kullanıldı . Asbest liflerihavada serbest çünkü asbest içeren Hasarlı malzeme ciddi bir sağlık tehlikesi sunuyor . Inhale , bu lifler, akciğer ve karın astar saldırı . AsbestABD'de yasaklandı değil , ancak sınırlı ve 1989 yılından bu yana kontrol edilmiştir.Materyal hala çatı zona , yer karoları , ısıtma kanalları ve boru izolasyonu dahil , eski binalar için kullanılan malzemelerin çeşitli bulunur . Hazırlık

asbest boru izolasyonu kaldırılması ile ilgili İşçilerçalışma yapılırken koruyucu giysiler giymek zorundadırlar . Bunlar tek kullanımlık tulum, göz koruması , tek lastik eldiven ve galoş giymek zorundadır . Onlar da bir koruyucu başlık ve mor - kodlu HEPA maskesi kullanmaları gerekir . Müteahhitler işçiler için duş içeren bir " değişim alanı, " sağlamak için yasa gereği vardır .

Bitişik mekanlardanamyantların alanı ayırın. Alanı kapatmak için sac plastik çift katmanları yükleyin . Kapak pencereler, kapılar , demirbaşlar ve plastik bant ile delikleri . Bazı müteahhitler ekstra önlem için zeminler duvarlar ve tavanlar plastik ile korumak . Çalışma alanı tüm mobilyalar çıkarın . En azından , plastik ve bant çift katman ileöğeleri korumak . Ayrıca ,çalışma alanınınçevresinde amyantların uyarı işaretlerini göndermek .

Genellikle , saatte dört tam hava değişim en az olmalıdır . Müteahhitler EPA kurallarına uygun olarakdış hava alan bir yüksek verimli partikül egzoz sistemi kurmak için gereklidir .
Kaldırılmasını

asbest boru izolasyonu ile ilgilidüzenleme kaldırmaÇevre Koruma Ajansı ( EPA)gözetimi altındadır . Boru izolasyonu asbest içeren , ancak hasar olmamıştır , ya da olmayan gevrek ise, non - lisanslı müteahhitler ve işçiler tarafından kaldırılacak izin verilir . Ancak, hasarlı ve asbest içeren bir yalıtım sadece lisanslı asbest müteahhitler ve işçiler tarafından kaldırılabilir . Her iki durumda da , belirli kurallar bölümlerde asbest boru izolasyonu kaldırın


malzemeleringüvenli kaldırılması ve bertaraf için takip edilmelidir . Iyi durumda ( gevrek olmayan ) olmak üzere, yalıtım lisanssız işçiler tarafından uzaklaştırılabilir. Her zamanasbest boru izolasyonu sulandırılmış tutun. Bu havadan haline asbest lifleri engeller . Boru izolasyonu sağlam ve bütün bölümlerde dışarı atın. Dikkatle asbest boru izolasyonlarıkaldırma yürütmek ; o , paramparça ufalanmış veya toz haline getirilmiş olmaktan korumak için önemlidir . , Eziyet testere veyayalıtımı çip yok . Elektrikli aletleri kullanmaktan kaçının .

Asbest içeren malzeme 6 ml'lik plastik torbalarda biriken ve koli bandı ile kapatılmış olmalıdır . Temiz bir plastik torbayailk torbayı yerleştirilir ve mühür. İkinci kap gösteren bir işaret olmalı " asbest atık . " Tek kullanımlık koruyucu giysiler , bez temizlemek , bezleri ve asbest atıklarıuygun çöp bertaraf edilmelidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]