| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Diş Sağlığı | toothaches |

Sağlığı ve Hastalıkları

Apse Diş Heal Nasıl

Bir apse diş genelliklekök vedişeti arasında meydana gelir ve yavaş yavaş veya aniden gelip bir enfekte diş olduğunu. Büyük işaretler vardır : , şişme ,ağız , ateş kötü bir tad ve şişmiş boyun ( servikal ) bezleri ağrı lokalize . İdeal olarak, bir diş hekimisağlık profesyonel en iyi bir diş apsesi dikkat çekmek için uygundur , ancak sık sık diş hekimine acil randevu alma süreleri neredeyse imkansız olabilir . Birincil bakım sağlayıcıları , kontrol altındaenfeksiyona yakalanma ağrı ve diğer semptomlar rahatlatmak yardımcı olabilir , ancak tüm apse dişler sonunda asap diş hekimi tarafından değerlendirilmeli ve tedavi edilmelidir . İşte Böyle ibuprofen veya Tylenol
Sıcak kompres olarak Ağrı kesicilere
ihtiyacınız olacak sizemeantime.Things yapabileceğiniz şeyler Sıcak sözlü durular Değerlendirme ve tedavi
Antibiyotikler ( muhtemelen) tarafından
vardır Daha Talimatları show
DDS veya DMD 1

apse diş geliştirdik varsa ve hemen diş hekimine görmek için ile aynı gün randevu almak için girişimde alınamıyor
sizin sağlık kuruluşu veyaen yakın acil servise gidin . Ancak, en iyi seçenek bir diş hekimi. Sizin düzenli tıbbi kuruluşu veyaER (onlar bir diş hekimi veya çağrı üzerine çene cerrahı olmadığı sürece ) genellikle sadecebelirtileri tedavi etmek mümkün olacak . Teşhis ve diş tedavisi diş hekimi tarafından yapılması gerekiyor .
2

alerjik olmayan veya diğer kontrendikasyonları varsa , ibuprofen veya Tylenol gibi bazı over- the-counter ağrı kesiciler almak . Onlar kabul edilebilir seviyeyeağrıyı azaltabilir . Ancak, akut ağrıyı narkotik kısa süreli bir reçete , bir sağlık kuruluşu ihtiyacı için nadir değildir .
3

ılık tuzlu su veya tarafından tavsiye edilmiş bir ağız durulama ile gargara Diş hekiminiz ya da eczacı . Ilık su gargaralar sadece yatıştırıcı, ama ağrıya neden olur inflamasyonu azaltmaya yardımcı vesoruna neden olduğunu, bazı bakteri durulayın yardımcı olur .
4

çenesineenfeksiyon yerinde sıcak kompres uygulayın da yararlı olabilir çizgi , .
5

da ağrı ve şişlik ile yardımcı olurenfeksiyonu azaltarak yardımcı olmak için antibiyotik reçete olabilir hekiminiz ya da tıbbi sağlayıcı . Diş hekimi tarafından belirlenir Ancak , daha önce belirtildiği gibi , daha önceden müdahaleler gerekli olabilir .
6

apse diş göz ardı etmeyin . Bu " go away . " Olmaz Ağrı kesiciler ve antibiyotikler daha iyi hissetmenize neden olabilir , fakatkök bir enfeksiyon varsa , bir diş hekimi tarafından daha kapsamlı tedavi büyük olasılıkla gerekli olacaktır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]