| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Diş Sağlığı | toothaches |

Sağlığı ve Hastalıkları

Dışarıda Diş ağrısı Go to Make Nasıl

toothaches küçük rahatsızlık ağrı zayıflatıcı değişebilir . En sıkMayo Clinic göre , dişeti hastalığı ya da diş çürümesine neden olduğu ve neredeyse her zaman bir diş hekimi tarafından tedavi gerektiren bir soruna işaret edilmektedir . Eğer diş hekiminize görmek için beklerken, ağrı kesici
Soğuk
ipi Diş
ihtiyacınız olacak bir diş ağrısı gitmek away.Things yapmak için bir dizi şeyler deneyebilirsiniz > Karanfil yağının
Pamuk topları
göster
Daha Talimatları
1

şişlik ve ağrı neden olabilir gıda sıkışan parçacıkları kaldırmak için dişlerinizi fırçalayın . Etkilenen dişin her iki tarafta diş ipi ve fırçalama ve diş ipi sonra herhangi bir parçacığı yerinden oynatmaya yardım etmek için bir tuzlu su durulama . Bazen , tuzak gıda diş ağrısıağız sinirler üzerinde baskı ve tahriş edebilir ve şişlik neden olabilir .
2

aspirin, asetaminofen gibi , bir over- the-counter ağrı kesici al ya ibuprofen . Ağrıyı hafifletmede ederken iltihabı azaltır, çünkü ibuprofen genellikle over - the-counter ağrı kesicien etkili olanıdır.
3

başınızınetkilenen tarafa soğuk veya ılık kompres uygulayın . Soğuk kompres şişme azaltmak veağrıyı uyuşturmak yardımcı olabilir . Sizin diş ağrısı , soğuk kompres yanıt vermezseağrı kötü olursa , ya da , yerine ılık kompres kullanmayı deneyin . Sıcaklık bir enfeksiyon nedeniyle ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir .
4

ağrıyı azaltmak ve diş ağrısı gitmesini yardımcı karanfil yağı deneyin . Karanfil yağı, doğal bir anti-bakteriyel ve ağrı kesici , ve pamuk uygulanmış ve ağrıyı azaltmak için etkilenen diş üzerine yerleştirilir , zeytin yağı ile seyreltilebilir. Bu doku hasarı , yanma ve ağrıya neden olabilir, çünkü sulandırılmadan karanfil yağı kullanmayın .
5

kafa ile Uyku yükselmiş . Başını Kaldırma şişlik ve basıncı azaltmak ve bir diş ağrısı ile ilişkilizonklama sakinleştirmeye yardımcı olabilir . Yastıklar istifleme deneyin veya uyku bir sandalyede veyakanepede oturan .
6

diş ağrısı over - the-counter ilaçlar yanıt başarısız olursa güçlü ağrı ilaç için doktorunuza danışın . Eğer diş hekiminize görmek için beklerken güçlü ağrı kesici ilaçlarağrıyı hafifletmek için reçete olabilir .
7

diş ağrısı bir enfeksiyon neden ise antibiyotik tüm ders alın . Bir enfeksiyon ateş varsa, şüpheli olabilir veya ağız ya da çene belirgin şişme var demektir. Bazı diş hekimleri sizin diş üzerinde çalışmaya başlamadan önce antibiyotik bitirmek olabilir . Kalıcı bir diş ağrısı uzağa gitmek yapmak için bir
8

Herhangi bir sorun diş veya diş hastalıkları alınan kişiye dikkat . Ev ilaçları ve ağrı kesiciler sadece bir diş ağrısı geçici bir rahatlama sağlar . Kalıcı bir diş ağrısı go away yapmak için,ağrıyatan neden tedavi edilmelidir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]