| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Diş Sağlığı | toothaches |

Sağlığı ve Hastalıkları

Hassas Dişler Belirtileri

Kronik hassas dişler öğün tatsız bir deneyim yapabilirsiniz . Sıcak ve soğuk yiyecekler ve içecekler genelde etkilenenlerin acil diş ağrısı rahatsızlık oluşturabilir . Bu rahatsızlık hafif tahriş çekim ve yoğun pain.Besides sıcaklığı değişebilir , diğer faktörler hassas dişlerde ağrıya neden olabilir . Bunlar şekerli gıdalar , dehidrasyon /ekşi gıdalar , hava basıncı değişiklikleri vediş üzerine yerleştirilir dış güçlerin içerir . Altında dentinhassas tabaka açığa dişin üst kısmında emayesert dış tabaka tehlikeye

duyarlılık sonucu neden olur. Benzer şekilde , sakız durgunluk tekraryatan dentin açığadişinalt kısmında (kök ) üzerindekikoruyucu Sement tabakasının tahrip olmasına yol açabilir .Dişlerde

Fiziksel çatlaklar , dolgular başarısız veya çatlak , " başarısız kron ve köprü "iş ve periodontal (diş eti ) hastalığındentin maruz kalma tüm yol olabilir . Zamanla ,dişlerini sıkma (diş bileme ) kötü fırçalama tekniği , bruksizm , asit reflü hastalığı ve asitli yiyeceklerin aşırı tüketimi aynı zamandadentin açığa çıkarabilir .
Mekanizması

dişinsinir veya ağrı merkezi dişin merkezinde bulunan hamuru,

. Orta dentin tabakası ortaya çıktığında ,dentin meydana getiren doğal olarak oluşan mikrotübüllerin binlerce sinir ağız içinden doğrudan bir yol sağlar.

Bu mikrotübüller doğal bir sıvı , plazma ile doldurulur düz sinir dişin dış ikinci hissi yürüten madde benzeri . Bu basınçsinir tarafından tespit edildiğinde aşırı sıcaklar nedeniyle , soğuk , asitlik veya hatta yapışkan gıdalarmikrotüplerin hidrostatik basınçdeğişikliği ağrıya neden olur.
Kimlik

oral kavite (ağız ) anormal koşullar teşhis içindiş hekimininsorumluluğundadır . Hassas dişler muzdarip Ancak , senneden görsel kanıt görmek mümkün olabilir .

Örneğin , kısmen veya tamamen kırık diş genellikle oldukça belirgindir . Dişeti hastalığı , özellikle daha sonraki aşamalarda , aynı zamanda sık sık açıktır .

Ancak, diş X - ışını ya da araştırma aracı diğer form böyle bir saç çizgisi diş kırığı gibi zor algılamak koşulları teşhis için gerekli olabilir .

Önleme

Diş hassasiyeti en aza indirilebilir veya önlenebilir . Minesininşansını azaltmak için fırçalama sırasında aşırı kuvvet kaçının. Köklerindentin kalmayan kalır öylesine güçlü ve sağlıklıdiş etleri tutmak için uygun tekniği ile diş ipi günlük .

Düzenli diş check- up erken teşhis için önemlidir . Sorun şiddetli hale gelmeden önce hekiminiz böyle bir uzaklaşıyorsun eti çizgisinin gibi risk faktörleri belirleyebilir. Diş hekiminiz ayrıcadişeti derin bir temizlik reçete edebilir ve kusurları için dolgular kontrol edebilirsiniz .

Böyle boru sapları veya buz gibi gıda dışı nesneleri çiğneme kaçının. Bu alışkanlık çatlaklara yol veya hassasiyet üretmekdişlerde aşınma olabilir .
Tedavi

zamanında doldurulmuş diş hekimi tarafından tespit edilen herhangi bir boşluk ( çürük ) var . Denetlenmeyen çürükdentin açığa , ve hatta bazenhamuru , diş hassasiyetine neden olur.

Diş hekiminiz ayrıcarahatsızlığı azaltmak için Desensitize maddelerindiş veyauygulamayı güçlendirmek için florür tedavileri önerebilir . Ciddi tehlikeye dişler için ,diş hekimi bir endodontik kök kanal reçete olabilir . Bu işlem sırasındasinirdiş kaldırılır . Çok şiddetli değilse hassas dişler için tasarlanmış diş macunu

düzenli kullanımı genelliklesorunu hafifletmek olabilir . Maruz kalan kök yüzeylerinde için cerrahi bir sakız greft yeniden kapağı belirtilen veköklerindentin korumak olabilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]