| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Obezite Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Nerede Lap Band Cerrahisi itibaren Menşeli mı

?Lap - Band Sistemi ayarlanabilir gastrik bandınkullanımı ilemide düzenlenen gıdamiktarını kısıtlamak için kullanılır . Bu bantlar kilo önemli miktarda kaybetmek ihtiyacı olanlara yardım etmek laparoskopik implante edilir . Fonksiyon

Lap - Band Sistemi mevcut gıda depolamamiktarını sınırlayan bir küçük mide boşluğu yaratarak ,mideninüst kısmı çevresinde eklenir . Bu silikon halka tuzlu su ile doldurulur ve daha çabuk tokluk hissi hastaların neden ,kese ve mide arasında geçen gıdamiktarını kontrol yardımcı olur .
Tarihçe

bir İsveçli hekim , Dr Dag Hallberg , ilk kez 1985 yılında bir İsveç Ayarlanabilir Mide Bandı üzerinde bir patent için başvurdu . İlk ayarlanabilir silikon gastrik bant ameliyatı 1990 yılında başlayan Avrupa kamu dağıtım ile Haziran 1986 yılında yapıldı .
Coğrafya

ilk laparoskopik ayarlanabilir mide bandı ameliyatı Huy , Belçika'da düzenlenen bir klinik deneme programı sırasında Eylül 1991'de gerçekleştirildi . 1993 yılında , Avrupa'daki tüketici dağıtımı başladı .
ABD Dağıtım

Lap - Band SistemiFDA onaylı klinik denemeler ABD hastalar ile 1995 yılında başladı. t sonrahalk için Haziran 2001'de kabul edildi . Kilo azaltılması içinFDA tarafından onaylananilk ayarlanabilir gastrik band .
İstatistikler

Mayıs 2009 itibariyle , 500.000 'den fazla Lap - Band Sistemleri dünyadaki dağınık olmuştur ağırlığınınazaltılması hastalara yardım etmek .
HususlarLap - Band Sistemi kullanan

Cerrahlar obezite cerrahisinde yeterli deneyime sahip olmalıdır ,iyi eğitilmiş sistemi ve üstün laparoskopik becerilere sahip .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]