| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Lazer Göz Ameliyatı |

Sağlığı ve Hastalıkları

LASIK Riskler

LASIK ( Setu Keratomileusis Destekli Lazer ) astigmat , miyop ( uzağı görememe ) ve hipermetrop ( yakını görememe ) gibi çeşitli göz hastalıklarınıntedavisi için bir oftalmolojik cerrah tarafından yapılan lazer göz ameliyatı bir türüdür . LASIK ameliyatı riskleri çok nadirdir . Hastaların yaklaşık yüzde 1 ciddi komplikasyon yaşayabilirler , ancak gece veya kuru gözlerine haleler görme , çift görme dahil edebilirim . En komplikasyonlar daha cerrahi ile düzeltilebilir . Nasıl LASIK İşleri

göz hekimi ilk okorneada ince bir dairesel kanadı kesecek yeri belirlemek için bir mürekkep işaretleyici ile kornea işaretleyerek LASIK ameliyatı gerçekleştirir. Oflep geri kıvrımlarkornea kesme ve lazer ışığı kullanarak sonra, o düzeltir vekornea yeniden şekillendirir . Bu prosedür astigmatizma için , ve miyop ve hipermetrop görme düzeltimi için çalışır .
LASIK Cerrahisi

LASIK ayaktan cerrahi olarak yapılır . Işlem ağrısızdır ve (cerrah gözlerinin içine hafif bir anestezik damla uygulanır olsa da ) hiçbir anestezi gerektirir . Lütfen Göz doktorun tavsiyesi bağlı olarak, LASIKaşağıdaki (veya tersi )aynı gün iki gözü üzerinde gerçekleştirilen veyasol gözü bir hafta vedoğru olabilir . Ameliyat ne olursa olsunkoşullar ,LASIK az beş dakika sürer ve bir süre dinlendikten sonra kısa bir süre serbest bırakılır . Birisi eve götürmek içinameliyat size eşlik olmalıdır .
Gözlerin sık kurutulması

Hastalarına Uyarı öncelikle doktorunuza anlatmalısınız. LASIK yapılmadan önce kuru gözü tedavi edilmelidir . Sizin göz hekimi aynı zamanda detaylı bir sağlık öyküsü bir dizi soru sormak veameliyat için başarılı aday olacak sağlamak için tam bir göz muayenesi yapacak .
Sağlık ve Vizyon
Riskler minimal ve LASIK adaylar için nadirdir . Orada ağrılı olabilirkornea kanat yerinden olma riski ( küçük bir rağmen) , ve daha fazla iyileşme zaman gerektirir . Bu sizin gözlerinizi dinlenme ve LASIK yapıldıktan sonra bir hafta boyunca herhangi bir yorucu aktiviteler yapmıyoruz önemlidir . (Ilaç ve /veya düzeltici cerrahi ile tedavi edilebilir ) Diğer komplikasyonlar gece parlama , çift görme , bulanık görme , kuru göz ya da göz enfeksiyonu sayılabilir. Nadiren bir hasta (ameliyat kısa bir süre için onun vizyonunu daha iyi yapılmış yani , ama zaman ilerledikçe o bir vizyon kötüleşme yaşar ) gerileme yaşayacaksınız . Bu bir onarım cerrahi ile düzeltilebilir . 2003 yılında Harris Interactive tarafından yapılan bir online çalışmada
Çalışmaları

, LASIK cerrahisi hastalarının yüzde 93genel memnun bunların LASIK cerrahisi ile sonuçlanır. Bunların , yüzde 73 onlar erameliyat diledi ifade etti. LASIK ameliyatı komplikasyon ileri çalışmalar çok nadir olduğunu göstermektedir . Oftalmolojideki American Journal tarafından 2006 kornea deplasmanzaman yaklaşık 0,3-5,7 oranında gerçekleştiğini belirtti .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]