|  | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Lazer Göz Ameliyatı
Sağlığı ve Hastalıkları

Lasik Adımları

Lasikkorneanın yeniden şekillendirilmesi bir kişinin bozukluğunu düzeltmek için kullanılan bir cerrahi işlemdir . Lasik ile ilgili bazı riskler varken , olumsuz yan etkiler nadirdir . Prosedür nasıl çalıştığını bilmek veriskleri ve yararları tartma tavsiye edilir . Lasik Danışma bir doktor ile

danışma olduğunu kornea sağlığı ve kalınlığı ve göz içi basıncını kontrol etmek içinilk adımdır . Hastanın gözü bir Wavescan testidoktora bir ohasta Lasik için iyi bir aday olup olmadığını belirlemek için okuyabilirgöz " harita" .
Preoperatif Sınavı
verir

preoperatif sınav algılanmayan gitmiş herhangi bir iç göz hastalıkları dışlamak için gereklidir . Kornea doğal şekline geri döner , böylecesınav ( genellikle 1-4 hafta) önce bir süre için , bir hasta kontakt lens olmamalıdır .
Preoperatif bilin Temelleri

bir oral sedatif çok halakafa tutarkenhasta bir yanıp sönen kırmızı ışıkta bakmak gerekir çünkü ameliyat sırasında beri dinlenmek içinhastaya yardımcı verilebilir . Doktorgöz içine anestezi damla koyacağız ve sonra kapağı tutma yanıp sönengöz önlemek için yere konur .
Cerrahisi

Bir doktor lazer kullanır koruyucu bir kornea oluşturarak ,kornea kesmek için " kanadı . " Sonra yakın görüşlülük , astigmatizma ve uzak görüşlülüğü düzeltmek içinkornea yeniden şekillendirmek için bir "cool ışın " lazer kullanır . Korneal flep daha sonrayeniden şekillenen kornea üzerinde değiştirilir .
Ameliyat Kurtarma

Hastaların çoğuameliyattan sonra yaklaşık yarım saatdoktor bakım kalır böylece doktor özel göz iyileşmeye yardımcı damla ilehasta tedarik edecek sırasındapostoperatif ilk sınavı , gerçekleştirebilirsiniz . Hasta olası ikinci bir ameliyat sonrası sınav içinertesi gün dönecektir .
Önlemler

Lasik ameliyatı hamile veya emziren kadınlar için tavsiye edilmez , bir damar sahip bireyler , , otoimmün veya immün yetmezlik hastalıkları. Lasik Ayrıca 18 yaşın altındaki kişiler için tavsiye edilmez .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri sağlık
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]