| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Lazer Göz Ameliyatı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Lasik ASA içinKurtarma süresi ne kadardır

Gelişmiş Yüzey Ablasyon ( ASA ) Miyopi, hipermetropi, astigmatizma ve düzeltmek için kullanılan bir lazer görme işlemdir . Bukorneanınön kanadınkesme içermeyen olarak ASA , Lasik daha az invaziv bir işlemdir . Prosedür iyi kurtarma giderse uzun sürmüyor . Ama kurtarma odaklanarak öncetüm süreci anlamak gerekir . Ameliyat öncesi

bir saat prosedürü öncelazer merkezine gelecek. Ameliyathane soğuk olduğu gibi , sıcak elbise . Bulazerperformansı ile müdahale edecek gibi , herhangi bir makyaj , kolonya , parfüm ya da kokulu losyon giymek gerekir . Bir uzanmış sandalyede oturmuş olacak . Bir steril örtü uygulanır ve göz gözlerini uyuşturmak için damla verilecektir . Göz uyuşmuş olduğunda, bir göz spektrum yanıp sizi önlemek için göz kapaklarınızın arasına yerleştirilir.
Prosedürü

seyreltilmiş alkol solüsyonu içeren bir araç olacaktır göz etrafında yerleştirilir . Lazer işlemi başlamadan böylece bukorneayüzeyi cilt hücrelerini ( epitel ) gevşetir . Daha sonralazer kornea yeniden şekillendirir iken kırmızı ışıkta doğrudan bakmak istenecektir . Kırmızı ışıkprosedürü gider olarak görmek daha zor olacak . Başınızı ve göz hareket etmemeye çalışın , ancak bunu yaparsanız çünkülazerin otomatik izleme sistemiprosedür sonucunu etkilememelidir .

Lazer tedavisi göz başına bir dakikadan az sürer . Tedavi tamamlandıktan sonra,doktor size ek göz damlası vermek ve bir bandaj olarak hareket etmek bir koruyucu yumuşak kontakt lens takmak ve rahatsızlık azaltacaktır .
Ameliyat
prosedüründen sonra , birisi seni eve olmalıdır . Sengününgeri kalanı için dinlenmek gerekir . Doktorunuz size antibiyotik ve anti - inflamatuar göz damlası vermek ve bunları kullanmak için talimat olacaktır .

ASA genellikle rahatsızlık , bulanık görme ve orta hafif karşılaşabilirsiniz sırasında 2-4 gün sürer içiniyileşme dönemi . Epitel , bu süre içinde yeniden gerekir . Sen şifa izlemek içinişlem sonrasıbir gündoktor dönecektir . Beklendiği gibi göz şifa ve hiçbir rahatsızlık varsa ,koruyucu lensüçüncü veya dördüncü gününde silinecektir . Bir daha , bir ay ve üç ay sonra on günişlem sonrası değerlendirme , takip ve orada olacaktır .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]