| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Kalça Protezi Ameliyatı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Hip Replikas ile insanlar için egzersizler

Kalça protezi ameliyatı , ciddi yaralanmalara veya ciddi artrit uğramış kişiler için bir seçenektir . Kalça protezi ameliyatı sonrası , mümkün olduğunca hareket kadar aralığını almak için en kısa sürede olabildiğince egzersiz başlamak için önemlidir . Egzersizleri yorucu olmasa da ,kalçaameliyat olumlu sonuç için sık sık çalışmış olmak gerekiyor . Sırtında Slaytlar

Lie Topuk veyere düz ayaklarını tutmak . Mümkün olduğunca kalça gibi yakın getirerek , içeri doğru topuk kaydırın. Kalça protezi gibidiğer tarafı vardıtarafta bunu yapın . Her iki tarafta 10 kalça slaytlar yapmak , 30 saniyelik bir mola ve sonraseti tekrarlayın .
Diz Uzatma

Sit sert bir geri sandalyeye koymak ve sizin sandalyenin her iki uygulamalı . Oyere paralel olana kadar bacağınızı uzatın. Beş bir sayım için orada tutun . 10 kez yapın ve daha sonraters bacak yapmak . Düz bacaklar ile sırt üzerinde 30 saniyelik bir mola ve sonra her bacak için10 asansör tekrarlayın .
Kalça Abduction

Lie . Onlar yardım veyaegzersiz engel olmadığından emin olmak için başının arkasına koy . Sağ ayak ile başlayın vedışarıya doğru kaydırın . Sonra geri bacağınızı kaydırın , ancak sağ bacak sol 6 inç olduğunda durur. Sol bacak ile bu egzersizi 10 kez ve daha sonraaynı set yapın. 30 saniyelik bir mola veset tekrarlayın .
Quad sırtında

Yalan Asansörler ve diz altında katlanmış bir havlu koyun . Topukkatta iken diz hafifçe yükseltilmiş olmalıdır . Dizhaddelenmiş - up havlu ile temas korur gibi ayağınızı kaldırın . Orijinal konumuna ayağınızı dönün . 10 kez yapın ve sonra diğer bacak ile başka bir dizi yapmak . Yere sırt üzerinde 30 saniyelik bir mola ve sonra her iki bacak ile ek ayarlar yapmak .
Ayak bileği Pompa

Lie . Kafanın doğru ayaklarınızı bükün . 3 saniye süreyle bu konumda tutun , daha sonra kendi ayakları orijinal konumuna geri dönmek için izin verir. Her ayak ile 10 kez yapın ve daha sonra 30 saniyelik bir mola. Başka bir dizi izleyin.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]