| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | ameliyatlar İşlemleri | Açık Kalp Cerrahisi |

Sağlığı ve Hastalıkları

Kalp bypass ve kapak replasmanı ameliyatı yaptıktan sonra , hastakesi , fiziksel sınırlamalar , ağrı yönetimi ve ilaç bakımı için nasıl talimatlar bir listesini alırsınız

What Your Heart Bypass & Vana Değişimi sonra Beklentileriniz . Bu hastaların güvenli ve enfeksiyon serbest iyileşme olması için kendi hekimlerin talimatları takip şarttır . Cerrahi sonrası

Ameliyattan sonrahasta yoğun bakım içine taşınır . Hekimhasta stabil ve kendi nefes hissediyor , onlar yoğun bakım üzerinden alınan vehastanenin farklı bir bölümüne taşınır . Hastalar yakından takip ve bir dizi test ile değerlendirilir . Onlar fiziksel olarak kendi hakkında taşımak mümkün ve onların Hayati sürekli ve stabil bir kez eve gitmek için izin verilir .
Fiziksel Aktivite

sekizilk altı için hafta eve gittikten sonra , hasta, 10 lira iç dikişleri yırtılmasını önlemek için daha ağır bir şey kaldırmak gerekir . Işık hareketi teşvik , ancak adımları tırmanma , başınızın veya egzersiz üstünde kollarınızı yükselterekşifa kalp üzerinde aşırı zorlanma önlemek için cesareti olur .
Kesi Bakımı

kesi yerigöğüsortasında yer almaktadır . Her zaman açılmasını ya da bulaşmasını önlemek için temiz ve kurukesi tutmak için önemlidir . Temizlemek için sadece sabun ve su kullanın vedikiş çekin çünkükesi fırçalayın yok . Birinci basamak hekim tarafından reçete edilmediği sürece ,duş püskürtücü
Banyo

Sağanak 10 dakikadan daha uzun sürer.Kesi üzerinde salves veya losyon kullanın ve yok dikişler çıkabilir çünkükesi temas etmemelidir . Baygınlık neden olabilir , kalp dalgalanmaları önlemek için uzak aşırı su sıcaklıklarında uzak durun .
Ağrı

Hastalar özellikle hareketi sırasında , bazı kesi rahatsızlık beklemesin. Iyileşene gibi ,kesi kaşıntı olur . Hekimhastayı biraz hafif ağrı kesiciler verir , ancakhastanın herhangi bir göğüs ağrısı veya baskı deneyimleri varsahekime başvurun olacaktır .
İlaçlar

herhangi bir ilaç almayın sürece doktor onları onayladı . Bazı hastalar artık onlar önceameliyat götürüyorlardıilaç gerek, ama onları durdurmadan öncedoktorunuza sormak emin olacaktır . Bir doktor izni olmadan herhangi bir over - the-counter ilaçlar veya besin takviyeleri almayın . Bazı takviyeleri ve over- the- counter ilaçlar olumsuz reçete edilen ilaçlar ile etkileşime girebilir .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]