| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Aile Sağlığı | Genç Madde Bağımlılığı |

Sağlığı ve Hastalıkları

Ergen Madde Bağımlılığı Gruplar için Etkinlikler

ergen madde bağımlılığı gruplarına nezaret Terapistler tedavisisırasında yönetmek için pek çok görevleri var . Çeşitli aşamaları , işaretleri ve bir grubun tedavisırasında önemli faaliyetleri vardır . Terapi ilegrup yardım diğer üyelerin üyeleri ve kendilerini var - Terapistler kuralları , sınırları , beklentileri , en önemlisi ortaya çıkan ve sorunları ile uğraşmak ayarlamak için kullanabilirsiniz . Grup fonksiyonları bir gelişme son derece kendine yer aşamadadır ergenlerde özellikle önemli olan nasılsahne Faaliyetleri. Grup Anlaşma

Her ergen madde bağımlılığı grup kendi kuralları vardır . Bunlar terapist ve tedavi felsefesi göre değişir , ancak yaygın , konuşmak için birbirlerinin hakkına saygı birbirlerine yıkılması değil , her seansta bir noktada kendileri hakkında konuşuyor ve sadakatle katılıyor içerir . Yeni bir grup kurma ve döner üyelik grupları ile toplantılarbaşında zaman , terapistler genelliklezemin bir etkinlik kuralları olun . Arkalarındanedenler yanı sırakurallarını açıklamak içingrup üyelerinin çağırıyoruz. Terapistler bazen kendi kurallarını geliştirmek için ya dagrup büyümek için daha güvenli , daha etkin bir ortam yaratacağına inandığımız yeni kurallar ve değişiklikler önermek için grup üyelerini davet ediyoruz. Üyeler başlarkengrubunkoşulları kabul ve grup sözleşmesi tartışılan her bağlılıklarını teyit edilmelidir .
Grubu Uyum

daha fazla bağlantı grup üyeleri arasında var , daha etkili bir grup alır . Grup terapisi liderleri bağlanmasürecini kolaylaştırmak için var . Bu çeşitli yollarla yapılır. Genellikle , terapistler kendini tanıtmak ve madde bağımlılığı hakkında onun hikayesini paylaşmak için her grup üyesi gerektiren ve niye terapi olduğunu. Terapistler de , katılımcılar , destek dostluklar ve ittifaklar arasındaki ortak noktaları işaret yapıcı tartışmayı teşvik ve uygun grup üyeleri birbirlerine meydan izin zaman .

Deneyimlerin Paylaşılması ya diğerlerinden daha uzun bir grup olmuştur veya önemli ilerleme yapmış olan grup üyeleri yeni grup üyeleri ya da mücadele edenlerle birlikte kendi deneyimlerini ve görüşlerini paylaşan katılmalıdır . Birçok gençler için, onların sorunları ve zorlukları yalnız olmadıklarını anlamak onlara bakış açısı kazanmak ve açmak yardımcı olur. Bazı durumlarda , grup üyeleri sırayla bir bütün olarakgrup motive atılımlar yapmak diğer grup üyelerini hayran başlar .
Fesih bir grup

son etkinliği veya grup üyesi bir grubun tamamı dağılmadan , özellikleen zor biri olabilir . Sık sık, grup üyelerigrubundesteği ve parası olmadan nasıl endişe. Döner gruplarda , üyeler bazen grup terapisi kalmaya çalışın geriler. Terapistler kendi iş ve ilerleme sona tedavi açmıştır nasıl vurgulayarak ,sonlandırma sürecindegrup veya belirli üyeleri yol var . Sonlandırma işlemiterapist vegrubu ile kapatılmasını içerir . Bu nedenle, terapistler onlar ilerledi vegenel grup terapi deneyimi hakkında düşüncelerini nasıl gibi kendi görüşlerini yanı sıra sonlandırma hakkında duygularını paylaşmak için insanları davet ediyoruz.

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları https://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: [email protected]