| | Sağlığı ve Hastalıkları >  | Ruh Sağlığı | Ruhsal Hastalık ile başa çıkmak |

Sağlığı ve Hastalıkları

Görünmez Engellilik ile Cope nasıl

görünmez bir sakatlık yaşayan bir kişi tamamen normal görünebilir , ama o kişinin etrafında olanlar kendi arkadaş veya aile üyesi her gün geçeracı ve hayal kırıklığı farkında olmayabilir . Görünmez bir sakatlık , kronik ağrı , yorgunluk ya da görülemez başka bir hastalık olarak tanımlanır , ama ciddi normal, keyifli bir hayat yaşayan birini bozduğunu . Görünmez engelli yaşayan insanlar için, onların organları ve nasıl yardım almak için neyin yanlış olduğunu anlamak zor olabilir , ama ihtiyacı olanlara mevcut yardım , danışmanlık ve koruma var . Talimatlar 1 güvendiğiniz bir doktor ile bir ilişki kurmak


. Korku bir sürü nedenle doktora gidiyor sorulara cevap yardımcı olabilir , vücudun yanlış olduğunu tam olarak ne olduğunu bilmeden gelebilir .
2

mevcut tedaviler ve yardım konusunda doktorunuzla konuşun . Doktorunuz yeni bir ilaç veya yardım aramak için bir yol sağlamak mümkün olabilir . O da gün -gün faaliyetleri ile yardımcı olmak için böyle bir rehber köpek ya da handikap park etiketi olarak , yardım tavsiye etmek mümkün olabilir .
3

Amerikalılar altında haklar konusunda kendinizi eğitin Engelliler Yasası ( ADA ) ile . 1991 yılında geçtiADA altında , görünmez engelliler görünür özürlü birisi olurdu konaklamaaynı tür almak için vardır . Bu mücadelenin daha aziş yerinde seyahate , alışveriş ve zaman yapmak yardımcı olabilir .
4.

engelli hastalara , kronik ağrı ya da hastalık ile ilgili deneyime sahip bir danışman ziyaret edin. Depresyon sıklıkla engelli ile ilişkilidir , ve yeterince ciddi kendi başına zayıflatıcı olabilir eğer . Sizin danışman da bölgenizdeki destek grupları tavsiye mümkün olabilir .
5

varaynı sorunları olan insanlar için bir yerel destek grubuna katılın . Birçok diğer insanların acılarını paylaşmak öğrenmek için sürpriz olabilir . Bu gruplar daha az yalnız havalandırma ve hissetmek için bir yer sağlayabilir . Ayrıca bazı yeni arkadaşlar olabilir .
6

yüzmücadeleleri hakkında arkadaşlarınız ve aile üyeleri ile konuşun . Etrafınızdaki yapmanızşekilde hissediyorum neden anlamaya çalışıyor olabilir , ama onlar gerçekten aslında nasıl hissettiğini bilmiyor olabilir . Sevdiklerinizle birlikte açık bir diyalog başlayacak ve engellilik hakkında onları eğitmek .

sağlık Endüstrisi Ruh Sağlığı Kamu Sağlığı Güvenliği ameliyatlar İşlemleri
Telif hakkı © Sağlığı ve Hastalıkları http://turk.globalbizfin.com Tüm hakları saklıdır
Bize ulaşın: web@globalbizfin.com